Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz paatrick #165512 üzenetére

    olyan érzésem volt mintha kivágtak volna 2 percet, mert egyes jeleneteknek egyszerűen nem volt vége hanem csak ugrott a következőre. Pl.: amikor elküldik Pault a sivatagba és mondja neki a fickó hogy ez egy teszt vigyázzon a százlábúakkal meg éljen túl majd jöjjön vissza. És így ennyi. Semmit nem látunk belőle, konkrétan átugorták az egészet, pedig vagy 3 perces felvezetése volt

    Na igen ez a része most így említve, nekem is zavaró volt
    Igazából az a jelenet azért kellett, hogy jobban összekovácsolódjon zendaya karakterével gondolom csak így a "nagy" felvezetés kicsit megtévesztő... meg úgy kb. az első 20-30 perc is lehetne, mondjuk 5-10 max.

    Amúgy így most belegondolva, az sincs igazán megmagyarázva, hogyan tudnak egyszerre több homokférget is hívni, hiszen azok nagy állatok és feltételezhetően nem egymás mellett élnek a sivatagban, legalábbis az ábrázolásuk alapján azt keltik a nézőben, hogy azok ilyen mini-bossok a sivatagban... így kicsit vicces mikor csordában meglovagolva rontanak rá az imperalistákra a film végén (de nyilván azok nélkül esélyük se lenne csak így meg túl OP)

  • Yodamest

    addikt

    válasz paatrick #165512 üzenetére

    Kicsit beszéljünk már erről a Dűne jelenségről.

    Én is hasonlóan vagyok ezzel mint te, de ne szaladjunk előre. Első körben én egy egyszeri néző vagyok, nem ismerem a könyveket, nem ismerem a loret, nincs bennem semmiféle prekoncepció, nincs hype, nincs vágyódás a film iránt stb. Tehát így ültem neki, egyszerűen csak egy jó filmet akartam látni.

    Az első rész sem tetszett igazán, de eltudtam fogadni azt, hogy ez még csak egy felvezetés, megalapoztak a történetnek stb. ennek fényében így kinda ok volt. Viszont ez a 2. rész hatalmas zűrzavar. A jeleneteknek nincs vége, ahogyan te is fogalmaztál, egyik pillanatban még beszélnek valamiről, majd után ugrunk és valami tök más történik, ami meg fel sem volt vezetve.

    A színészek is lehet A-listások, de szerintem totál semmitmondó alakításokat láthatunk. Zendayát bírom az Eufória óta, de itt látszott rajta, hogy nem kapott megfelelő instrukciókat, nem tudta megtölteni karakterrel a karakterét. Timothee próbált megfelelni ennek a feltörekvő kiválasztott szerepnek, de ő is sokszor inkább valami hisztis kisfiúnak tűnt, egyszerűen nem volt hiteles. Rebecca Fergusontól is mindenki el van ájulva, hát semmi nem volt, bekendőzött arccal vagy épp teletetoválva vagy is-is, kellett nagyon szigorúan néznie és ördögűző jellegű hangeffekktel néha rákiabálnia valakire, bumm, inkább vicces volt nekem ez, mint ijesztő vagy nem is tudom mit kellene éreznem, szekunder szégyenérzetem volt inkább talán.

    A történet totál keszekusza volt, tényleg akinek semmi előismerete nincs, az totál belekavarodik ebbe a sok arabos megnevezésbe. Meg igazából nem volt tetőpontja sem a filmek, semmi hidegrázós jelenetet nem véltem felfedezni benne, egy totál egysíkú valami volt az egész. A gonoszokról még essen pár szó, hát kész vicc volt az a bagázs is, egyszerűen nem lehetett őket komolyan venni, félni meg pláne nem. Mint valami vígjátékban, mi a tököm volt ez, hogy a saját embereik nyakát tördelik kifelé, ettől kellene, hogy félelmetesnek tűnjenek? A katonáik is jaj, ott és úgy lettek kelepcébe csalva, amikor és ahogyan a buckalakók azt megkívánták, kész tragédia az az egész "haderő". A filmben egyébként láttunk olyat, hogy az egyik sivataglakó meghal vagy megsérül? Nekem nem rémlik, gyakorlatilag veszteségeket az ő oldalukról egyáltalán nem láttam. Nem volt egy nehéz helyzet sem, hogy atya gatya ebből hogyan kecmeregnek ki stb. végig nulla pulzussal bámultam és soha nem ért meglepetés.Utolsó párharc is full tipik, ha ez így más filmben történik már rég kapta volna a savat, hogy jaj de gagyi, ezerszer láttuk már stb. de persze ez a Dűne itt el kell ájulni mindentől.

    Nagyon azt érzem, hogy a több évtizedes rajongótábor húzza fel ezt a filmet, a szép emlékek, olvasott történetek miatt, de maga a konkrét mozifilm önmagában abszolút nem egy imdb 8.7 kategória. Én tényleg mindig kiállok az értékelések mellett, hiszek a haranggörbe jótékony erejében, de értetlenül állok most ez előtt a jelenség előtt, velem nagyon ritkán fordul ilyen elő, hogy nem annyinak élek meg egy filmet, amennyin imdb-n áll. Biztos vagyok benne, hogy egy szubkultúrába csöppentem bele ezzel a filmmel, egyetemes szinten, előismeret nélkül, kiegészítő tudás hiányában ez nem értelmezhető úgy, mint jó film.

Új hozzászólás Aktív témák