Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Miklós315 #164789 üzenetére

    Nem tudom, ki számolta össze mind az 5000-et és mi alapján súlyozott (osztott szét és vont össze témákat), de néhány valóban akad.
    Ha jól tudom pszichológia területen számolták össze. Archetatipusok miatt érdekesek. Plusz részben emiatt untam meg nagyon hamar a mainstream USA képregény(film)eket: Gyakorlatilag ugyanaz a pár sztori ismétlődik újra és újra, mintafelismerésben pedig valamennyire jó vagyok.

    Az arányosság. Forma és tartalom összhangja, a közbülső disszonanciák arányos eltolódásai (végül kiegyenlítődnek, a nagy egészet tekintve).
    Igaz, ettől függetlenül én kíváncsi vagyok, és néha szeretem a kísérletibb filmeket is, plusz nekem gyengém a jól megvalósított vizualizáció, az összefüggő modell és ahogy a film átadja az információt. És szeretem a harsány, hömpölygő, kaotikus filmeket, ha az passzol a sztorihoz. Nihillel pedig nincs bajom, pl Camusnál a Pestis sokkal jobb, de a Közöny párban kontextust ad az élvezeti értékéhez.

    Filmeknél ez nálam abban csapódik le, hogy a Nocturnal Animals, az Everything Everywhere..., vagy a Raw szerintem szuperek. Pontosan azért, mert vizuális megvalósításban adnak egy extra szintet. Vagy pl emiatt szerettem a Mandyt, a Velvet Buzzsawot, a Neon demont, a Climaxot vagy a Night comes for ust. Tisztában vagyok a hibáikkal, de ettől még élmények.

    Aztán néha a csillagok együtt állnak, ld Blade runner 2049, Mad Max: Fury Road, vagy az említett Zima Blue a Love, Death & Robotsból.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák