Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz liszi70 #163187 üzenetére

    A nagyon régi filmeknél szerintem mindig torzít toplistásításban, hogy relatívan mivel versengtek a maguk idejében. Pl. a Gone with the Wind a wikipedia szerint máig a legmagasabb bevételű film inflációval korrigálva, de sehol sem látom korrigálva ezt a toplistát az adott években megjelent filmek számával (szerintem régen és ma is igaz, hogy attól még nem megy el valaki 10x többször a moziba egy évben, mert 10x annyi jó film jön ki abban az éven, nem néz meg mindent, amit jónak mondanak mások és megnéz rosszakat is, ha egyszerűen nincs is más). Ez szerintem ugyan úgy igaz arra is, hogy egy-egy adott korszakból hány film versengett egymás közelében azért, hogy hosszabb távon is emlékezetes maradjon (ha pl. 5 éven át szinte csak 1 jó film volt, az nyilván megragad benned, míg ha 1 évben 5 jó film is volt, már talán egyik sem tűnik ki). Illetve az is benne van, hogy relatívan milyen minőségű filmek közt tudta magát kitűntetni, hogy "minőségi darab" (ami 70 éve lenyűgöző volt, az ma racionálisan nézve lehet hulladék még úgy is, ha melléképzeled, hogy ugyan az a stáb mit hozhatott volna össze mai eszközökkel és pénzekkel). Aztán ott vannak a "nosztalgia", a "régen minden jobb volt", és az "utólagos bölcsesség" faktorok, amik időben visszafelé egyre fokozódnak, ahogy romlik a memória és öregszenek azok, akik még emlékeznek ezekre a maguk idejéből, és persze véletlen is lehet, hogy valaki látszólag "a jövőbe látott", vagy "megalapozta a jövőt", mert ez lehetett puszta véletlen is, illetve az, hogy később merítettek belőle ötleteket, az nem jelenti, hogy azok az eredeti műben is jó ötletek voltak (jó eszközöket is lehet rosszul használni, majd ezeket később "ellopni" és jól használni).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák