Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #160576 üzenetére

    Felvetek akkor egy viszonylag egyszerű példát.
    Meg van fordítva a termodinamika: a lángoktól megfagy az invertált ember.
    Ok, akkor a napfénytől nem kéne fáznia?
    Ha nagyon túl akarnám gondolni, akkor talán kb. negatív 293 Kelvin hőfokos környezetben kéne tartani a megfordított embereket, hogy ne fázzanak, ami nem létezik a normál univerzumban. De jó, engedjük el, és vegyük úgy, hogy a megfordításkori testhőmérsékletük a "semleges hőmérséklet" 0 Kelvin helyett. Még ilyenkor is megvan a difi a testhőmérséklet és a szobahőmérséklet közt, ami most fordítva hat, tehát meleg időjárásban fázniuk kéne, hidegben pedig izzadni, mégis egy szál lógó ingben lófrál a nő a jachton. Illetve hosszabb utazáshoz nem csak levegőt, hanem ételt is vinniük kéne magukkal. De ez a fordításkori hősemlegesedés elég fura lábakon áll.

    A legtöbb dolog, ami fordításkor történik túl bonyolult is ahhoz, hogy bele tudjak gondolni, hogy miként kéne működnie (pl. mert nem is tudom, hogy "univerzális szinten" igazából hogy működik a dolog, és hogy lehetne azt úgy invertálni, mint pl. az egyszerű +/- hőmérséklet különbséget). Ehhez talán nem is elég a jelen kor tudása a normál univerzumról (és nem vagyok fizikus, de annyit tudok a fizikáról hobby szinten, hogy ne csak a hétköznapokon, a földfelszíni tevékenységek szempontjából nézve gondoljak bele ilyesmikbe, mert az nem egy univerzális origó...).

    Sőt, ebbe sem akarok nagyon belegondolni se, de hogy tud egymással tárgyalni a normál és megfordított ember, ha az egyik "visszafelé" beszél?
    Vicces, ahogy "visszafelé beszél" és azt megfordítja egy hangfelvevő, de szerintem az egyik félnek visszafelé kéne gondolkodnia is, ha visszafelé beszél (tehát a társalgás végétől kéne haladnia a kezdetéig, mégis lineárisan reagálnak egymásra, csak mondatonként némi késéssel, míg visszaforgat egy-egy mondatot a hangfelvevő). Bár ez megint olyan kérdések felé visz, ami szerintem magjában megöli az egész koncepciót (mert ha visszafelé beszél, akkor miért nem hátrafelé sétál...?).

    Szóval szerintem picikét sincs megmagyarázva sok minden, ami elsőre úgy tűnik, hogy nem tud működni, mint sci-fi, csak mint varázslat. Rengeteg kivételt kell szabni, hogy mi fordul meg és mi nem, illetve ami megfordul, az miként, és ez hogy lép, vagy nem lép kölcsönhatásba a normál környezettel.

    [ Módosította: radi8tor ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák