Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz lezso6 #158305 üzenetére

    Pl.:
    Amit kritizáltál a Menüben ("hitel"-mondat) pl. egy roppant rövid utalás, amit kibonthatsz hosszan, messzire vezetően - ez stílusos, frappáns megközelítés az alkotótól.
    Ugyanezt a kritikát a Sadness-ben két szereplő több mint tíz perces, több jeleneten átívelő idézgetése, vitája tárgyalja ki... Gyenge és unalmas, hiszen pl. "végtelen" számú film előtte kitárgyalta ugyanezt, illetve kilóg a kontextusból (bár ezt maga a kapitány figurája is eleve megalapozza).

    Máshonnan közelítve: a Hálózatban a monológ tök didaktikus (ha kiragadjuk), de a jelenet maga validálja a dumát, hiszen lehengerli a jelenet másik szereplőjét a nézővel együtt ("ilyen közvetlenül, nyíltan feltárja a dinamikákat? igen."-hatás), és a film egészébe is jól illeszkedik. A Sadness vihar közbeni kapito-marxista szócsatája, ilyeténformán roppant erőltetettnek hatott számomra.

    Ízlések és pofonok: nekem nem jött be. :)

    Nekem annyi tanulság jött le a Sadnessből, hogy 1. mindkét rendszer (kapit., kommun.) rossz (végletesen defektes jellemzői miatt), 2. mindenki a maga szintjén nyomorog, 3. képmutatás. Egyik se nagy megfejtés (értsd: újdonság).
    Viszont ehhez képest uncsi és hosszú film.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák