Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz paatrick #153142 üzenetére

    Préda
    Prey (2022)

    Alapvetően bírok mindent ami predátor, legyen az film vagy a drón.... de igen, mondjuk ki: nehéz predátor filmet készíteni, hiszen adott egy jó 2 méter magas, legalább 120 kilós izmos gyilkolásra tanított/nevelt szörny, aminek puszta ereje még a medvénél is kétszer nagyobb és akkor még ott vannak a high-tech cuccai is. (highly evolved alien with a technologically advanced arsenal.)

    Egy ilyen ellen alapból esélytelen fellépni komolyabb tűzerő nélkül, láthattuk nem nagyon sikerült az Alien-eknek se (ugye a legenda szerint őket vadásszák "sportból" vagy legalábbis a beavatás során), meg a "modernkori" kommandósok/katonáknak se (előzmény filmek).. ezért, hogy most emeljük a tétet, legyen igazi riválisa, hoznak egy cirka 50 kilós indián csajt ellene... végülis logikus, ha tiszta erővel nem is, akkor feminizmussal csak legyőzhető, nem? De.

    A film egy keverék mix és önmaga paródiája, szépen ketté is lehet szedni, az első fele lehetne dokumentumfilm is ahogy szedik a virágokat az indiánok meg futkároznak az erdőben, míg a második fele egy szimpla b-kategóriás slasher - igaz, volt 1-2 "menő" jelenet.

    Igen, a predátor jelmez kidolgozott, szépen van meganimálva az álca is végre rendesen látható az "üveghatás", meg a sérülések rajta, ez a része rendben is volt, meg a predátor-hangok is a helyükön voltak, sikerült a régi jó mp3 fájlokat megkeresni.

    Alapvetően nem az a probléma a filmmel, hogy egy nádszál vékony - amúgy szép arcú - lány győzedelmeskedik (micsoda meglepetés, mi?), hiszen valójában ahogy láthatjuk magától nem is győzött volna, csak annyi minden vakszerencse összejött neki, hogy a végén már a predátor is inkább bemondta az unalmast és nyomott egy ragequit-et, a "good job, you played yourself" jelenettel a végén, mert kizárt dolog, hogy egy predátor, akit ledobnak valahova (fiatal/felnőttként) az nem tudná, hogyan működik a maszkja és a lézercélzója, miközben az egész film során bebizonyította, hogy az összes harceszközét profi szinten tudja kezelni.

    Tehát ilyen szempontból akárki lenne az ellenfele, mivel annyira OP a predátor (legalábbis ebben az univerzumban) nehéz jó filmet készíteni róla, mert vagy lenyom mindenkit, vagy ilyen röhejes kabaré lesz belőle, mint ez.
    Véleményem szerint 1 lehetőség van jó predátor filmre, mégpedig egy újragondolt AvP kapcsán, talán Alien mégiscsak erősebb, gyorsabb és brutálisabb, mint egy kis indián lány.
    Lehetne egy film a predátor szemszögéből, ahogy felnő, tanítják majd ledobják valahova a beavatás kapcsán és túléli okos harci taktikákkal VAGY nem (vagy a végén valakinek a segítségére szorul, stb.)... mert megmondom őszintén, szerintem a nézők többsége most is inkább neki szurkolt, mint a kiscsajnak... de én biztos.

    A kutya viszont cuki volt, azért jár a keksz.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz paatrick #153142 üzenetére

    egyik ismerősöm jut eszembe, aki kelletlenül is már mindenbe belelátja a feminizmust :DDD tény, hogy vannak ilyen filmek is, de nálam itt az indián csaj "hihetően" hozta a karaktert, aki képes legyőzni egy predatort... csak gondoljunk vissza azokra az időkre, amikor még nem volt ez divat és akkor is akadtak "erős" női karakterek... pl Ripley az alienek ellen, amikor azok reggelire elitosztagot ettek, ő meg semmi kiképzéssel nem rendelkezett... vagy Newt, a kislány? ő meg abszolút nem... mégsem dobálózott senki azzal, hogy "feminista film" :DDD ...de vehetjük Sarah Connor-t, esetleg Jamie Lee Curtis-t is a Halloween filmekből :K náluk sem volt szó erről... én úgy vagyok vele, hogy "működik a dolog?" ...ha igen, az a lényeg

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • CptAdamica

    veterán

    válasz paatrick #153142 üzenetére

    Szerintem nettó hülyeség a feminizmust ide keverni, egy 60 kilós indián csókának se lenne több esélye egy predátor ellen, ha pusztán a nyers erőt nézzük, mindenképp kéne hozzá logika és taktika.

    Igazából a film végig konstans volt, amikor a táborban leesik a maszkja és elkezd lövöldözni a harc hevében, akkor sem tudja, hogy pontosan hová céloz, ahogy a végén sem.

    Engem végig legkötött és szerintem tényleg a legjobb film az Arnis verzió óta, még lehet annál is jobb. Szerintem gyönyörűen volt fényképezve, jók a zenék, az egész atmoszféra, a színész kiscsaj is jól hozza a szerepét. A 2018-as hányinger volt, most pedig kaptunk egy jó filmet, szóval nem tudom mi hiányzik még nektek egy Predator filmhez képest.

    Megyen!

  • Eversmann

    aktív tag

    válasz paatrick #153142 üzenetére

    Én magával a predator dizájntól se voltam elájulva. Oké, kell a frissítés, meg minden. De ha 20 év múlva visszaemlékezünk a predatorra, tuti nem ezt az olcsó utánzatot fogjuk emlegetni :U Egyébként megnéztem a Predators (2010) filmet újra, régen láttam. Vannak hülyeségei, de sokkal jobban adja. És meg a trükkök is teljesen jók.

    Life is better with a Titan

Új hozzászólás Aktív témák