Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alexios

    veterán

    válasz marilllyo #108572 üzenetére

    A Thor-ban mondjuk pont nem győzték le a főellenséget a végén, vagyis de, de ahhoz a bolgyót kellett elpusztítani, amit azért érthető módon nem akartak egyből az elején.

    JL-ben pedig Superman nélkül nem is tudták volna legyőzni, akit a film közepén kellett egyáltalán feléleszteni is.

    [ Szerkesztve ]

  • shotika

    őstag

    válasz marilllyo #108572 üzenetére

    Szerintem azért is lehet ennyire egy kaptafa az egész, mert a szuperhős filmek nagy része gyerekeknek szól. Nekik ugyanazt el lehet adni (főhős bemutatás, csapatgyűjtés/ ismerkedés a képességekkel, főgenya leverése), minek változtatni egy bevált recepten? Az idősebbek meg beülnek a színészek/karakterek és a hozzájuk kapcsolódó humorra, párbeszédekre, illetve ha van család, akkor meg egy biztos családi mozi.

    A Nolan trilógia üdítő kivétel, sokkal profibban van megírva és felépítve, mint mondjuk a Marvel filmes univerzum, vagy akár a DC-s filmek, bár még azok a filmek se tudnak elszakadni a bevett sémáktól. marvel szinten szerintem a kakukktojás a Vasember 3, az valami szenzációs lett, bár ahoz is ugye kellett egy Shane Black, és sajna ott is előbukkan néhány klisé.

    Az új DC Batman/Superman filmeknél én azt érzem, hogy túlságosan nagy hangsúlyt fektetnek a látványra. Mindig több és több, nagyobb robbanások, miközben mind a történeti szál, mind a karakterek sekélyesek.

    Számomra a szuperhős/képregény filmek közül az alábbiak tetszettek nagyon:

    Batman (1989) - szerintem ezt nem kell magyaráznom, Michael Keaton talán a legjobb (legszimpatikusabb) Bruce Wayne; Tim Burton Gothamja kellően noir-os, mocskos, és picit meseszerű; és persze Jack Nicholson...

    Batman visszatér (1992) - megtartotta az első rész atmoszféráját, sőt talán hatásosabb is az álmos, hófedte Gotham világa. Szintén remek színészekkel. Christopher Walken az egyik legjobb főgonosz karakter, igazi allatomos, velejéig romlott szemétláda (én inkább őt tekintem gonosznak, mint a tragikus sorsú Pingvint). És persze Michelle Pfeiffer (őt a női Nicholsonnak tartom, kár hogy sokszor szarul vállal szerepeket).

    Vasember 3: ezt ugye írtam fentebb is. Nagyon tetszett, ahogy játszik a film a nézővel, illetve hogy a karaktert elhelyezték egy tőle kissé idegen közegbe, a felszerelése stb nélkül. Guy Pearce szerintem még Downey Jr-t is lemossa.

    Nolan Batman trilógiája: Jót tett a realitáshoz közelebb eső koncepció, és ugyan a 3. rész már túl nagy falat volt Nolannak is, az is remek film lett - furán hangzik, de nekem egyedül Christian Bale aki nem passzol bele, színészi képességeit erősen vitatom (tudom, Amerikai pszicho, de ha már pszichopata, akkor Anthony Perkins, és persze ott a Gépész, de ott is kegyetlenül jó történet dobott nagyot).

    Futottak még kategóriában a Kick/Ass jó élmény volt, de újranézési faktora alacsony. Del Toro Pokolfajzatai a gyenge sztorit ellensúlyozzák a remek karakterek és a létrehozott világ (Ron Perlman castingolása telitalálat). És ha már Del Toro, akkor Penge 2 (ami a legjobb példa, hogyan lehet az egyébként szintén egész jó első részre folytatást csinálni), ami film, és elnézést a megfogalmazásért, de nagyon illik ide, kibaszottul COOL.
    Említhetném még a Watchment (csodálkozom is, hogy ez Snyder kezéből került ki, mindenesetre nagy segítség volt a remek alapanyag is), érdekes egy film, annyi biztos.
    A végére maradt még egy, ami talán a legjobban elüt az összes többi közül, ez pedig a Sebezhetetlen. Tudom, hogy M Night Shyamalan egy időre kegyvesztett lett, de ezt a csodát senki nem veheti el tőle. Szintén játszik a nézővel, és a megszokott jó vs gonosz formulát egészen új szintre viszi fel.

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák