Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Frod #154245 üzenetére

    Bodies bodies bodies (2022)
    Köszi az ajánlást, nekem is tetszett. Sőt, nagyon tetszett. Úgy tűnik, amit több százmillió dollárból nem lehet megoldani, azt egy pármilliós kvázi-független film gond nélkül hozza - találtak épkézláb írót, mi több, még írni is hagyják. Merthogy a Bodies bodies bodies egy minden szempontból megfelelően kivitelezett, de szinte semmilyen téren nem kiemelkedő darab - egyszerűek de megfelelőek a szettek, jók de nem különösebben érdekesek a karakterek, jók de nem zseniálisak a színészek, megfelelő a fényképezés (a sötétben zajló jelenetek néha nem annyira), a soundtrack mondjuk határozottan érdekesebb az átlagfilmnél, de ez mind csak háttér. A lényeg az, ahogy az eseményekre a karakterek reagálnak, ahogy a balul elsült játék által generált stressz lebontja a különféle gátakat, ahogy egymás fejéhez vagdossák az amúgy pitiáner, de adott pillanatban hihetetlen fájdalmas eltitkolt gondolatokat, véleményeket - így sikerül teljesen hétköznapi alapanyagból egy nagyon is ütős drámát felépíteni. Olyannyira voltak hétköznapiak az alapok, hogy a második halálesettől kezdve gyakorlatilag biztos voltam a gyilkos személyében (csak a motivációt hibáztam el), mert ez a megoldás illett egyedül simán az egész kontextusba. Az más kérdés, hogy ettől némileg kellemetlen volt nézni a filmet, mert a "veled is megtörténhet" mintájára mutogatott folyamatosan, hogy "hasonló helyzetben te is pont ilyen állat lennél"...
    Szóval, jó volt, nagyon ajánlott, 8/10.

    #értékelés

    "We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."

Új hozzászólás Aktív témák