Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Vertigo18 #43857 üzenetére

    Pl a az ujjakat gondolom nem nagyon lehet benne használni. Pl egyes harcművészetek képviselői egyetlen ujjal képesek megölni egy embert. Egyszerűen olyan erősre edzik, hogy úgy tudják használni mint egy tompa lándzsát.
    De pl a Sas Kung Fu-ban is vannak durva fogások. Amikor egy egy fogással olyan sérüléseket okoznak amivel megbénítják az ellenfél karját ill pl nemes egyszerűséggel elkapják az ellenfél nyelő ill. légcsövét.
    Szóval gondolom a halálos sérülésekkel járó technikákat tilos használni. Ezekből pedig meglehetősen sok van.

    A Thai Box amúgy kemény. Ha emlékeim nem csalnak ez az egyik küzdősport amit szinte az összes K1-es bevesz a repertoárjába.

    Én Taekwon-do-t űztem egy ideig, de abbahagytam mert szerintem semmit sem ért. Eleve az komolytalanná tette hogy csak heti 2x2 óra edzés volt.
    Utána jártam egy ideig kajakozni. Ott heti 6x4 óra volt az edzés. Ez már komoly volt. Aki igazán komolyan vesz egy sportot az kb ennyit edz. Viszont ez már nekem sok volt. Annyira nem érdekelt a kajak, hogy ennyi időt szánjak rá.

    Én szerintem most vagy valami Wing Chun félét vagy a Krav magát választanám.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Aktív témák