Aktív témák

  • lvnt

    őstag

    Watchmen (The Ultimate Cut) - 10/10

    Először moziban láttam a filmet, rá fél évre jött a DC. Egy ideje már tervezem megnézni belőle az Ultimate Cut-ot, most pedig Tibi elmélkedésén felbuzdulva meg is tettem.
    Immár harmadik alakalommal ragadott magával teljesen. A zene, a hangok, a képi világ. Ezek mind rengeteget hozzátesznek a film fantasztikus hangulatához.
    A karakterek nagyon jól kidolgozottak. Dr. Manhattan és Rorschach monológjait külön kiemelném.
    A néhol naturalista ábrázolás plusz jó pont. A leszakadó végtagok, a vér vagy a csontok törése. Itt egyáltalán nem öncélú az erőszak. Igenis szükség van rá, hogy átadják az eredeti képregény és a film mondanivalóját. Nekem a Snyder-féle lassítások is bejönnek. Már a 300-ban is tetszett a megoldás, még ha nem is túl egyedi.
    A legtöbb színész rendben volt, sőt. Viszont Miss Jupiter egy-egy jeleneténél igencsak húztam a számat.
    Akiknek nem tetszett, valószínűleg akciót vártak. Nekik megértem, hogy vontatottnak tűnhet. Nekem egyáltalán nem volt az. Egy percig sem unatkoztam, így, harmadjára sem.
    Nálam ezek a "tökéletes" képregény-adaptációk: Sin City, The Dark Knight, Watchmen.
    A maga kategóriájában egyértelműen tízes.

    Avatar-témához: én biztos, hogy Rorschach-ot kérném arcképnek, ha nem lenne foglalt.

Aktív témák