Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabigyerek

    senior tag

    válasz szcsaba95 #4619 üzenetére

    Én 3 felállásról nyilatkoznék ami nekem tetszik.

    4-3-3 (4)

    Tipikus támadó felállás, LW-RW pace és dribbling igényesek. Szerencsére sok ilyen van nem túl drágán, akik tökéletesek erre a célra .CAM - shoot és nálam a passz képesség volt fontos. chem lappal bárkiből tudsz jót faragni, viszont az én taktikámmal fontos volt itt a stamina
    CM-ek védekezésben erőssebbek kellenek és szintén fontos a stamina. Nekem ebben a hadrendben a középső 3-as egy kindertojásba tett kaviccsal jellemezhető. Örökmozgók és rengeteg szerelés, támadásindítás, futás, kapu elé érkezést kell megoldjanak, itt nem szabad spórolni, de a fabregas típusú átékosokkal nem tudtam mit kezdeni. ST poziba két verzió van, vagy egy target man, erős de technikás, vagy egy Musa féle gyalogkakukk.
    Én alapból a 4-3-1-2-t használom, azonban ha azt látom, hogy a széleken az LB-RB állandóan fent van én átváltok erre, és ki tudom használni az üres területeket.

    4-3-1-2

    olasz csapatomnál használom, alap felállásom. A Team width 40-en van. Ez akkor problémás csak ha szeret az ellenfél gyorsan oldalt váltani, lassabb az átmozgás, viszont a sok passzos játékosok ellen kiváló, ugyanis kis területekre tud koncentrálni sok játékost.
    Itt a CDM-CM-ek erős deffel rendelkeznek a CAM pedig pass-shoot-dribbling combós legyen. Csatároknál egyén válogatja, de nekem pl egy Mandzukic van elől meg egy Giovinco (előtte Higuain de az két ugyanolyan stílust jelentett).
    Ez a felállás a gyors rövid passzokra tökéletes amik végén ki lehet ugratni a csatárokat. Szeretem, mert a pálya közepén teremt létszámfölényt és pl a 4-3-3-as felálllások szélsőit kénytelen bejjeb húzni amivel megborul a szerkezete. Egyelőre tetszik. Illetve kicsit támadóbb stílusban az RB-LB feljebb jön így ez már rögtön 3-4-1-2 vagy 2-5-1-2-re alakul.

    4-4-1-1

    Itt nagyobb hangsúly van az ST-k munkáján, csapat játékosabb mód. Széles csapat taktikával az egész pályán le lehet támadni, azonban amellett, hogy a létszámfölény itt is kialakítható, addig nagy belső területek maradhatnak szabadon. Viszont érdekes, hogy ezzel a felállással ha a CF-et beteszed CDM-nek és ultradeffense, akkor szinte áthatolhatatlan lesz a védelem.

    Ebben a felállásban az LM-RM-nek nem kell gyorsnak lenni, inkább azok a statok számítanak amik a csapatépítésben fontosak (pass, dribbling), és a gyorsaságot az ST-re kell hagyni, a CF pedig támogatja.

    Viszont mindegyik felállás egyéni taktikával variálható, tehát sok módon lehet egy azon formációt használni.
    PL 4-3-3nál visszavont LW-RW-vel is lehet építeni a játékot és nem csak indítgatni, de ahhoz már boszorkánykodni kell :)

    Remélem tudtam adni ötletet.

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák