Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Snoop-y #5313 üzenetére

    :K

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • pn4hvq

    senior tag

    válasz Snoop-y #5313 üzenetére

    Fentebb érdeklődtem iskolai online oktatás témakörben (ismételten köszönöm mindenkinek a válaszokat). Annyi tisztulás(?) történt a témában, hogy a tanárok mindenféle platformon végzik az oktatást: ki Youtube-on, ki Discordon, FB-on, Zoom-on és még a nyavajatudja, hogy min. Általában megosztják a diákokkal az óra anyagát (pl. PPT-ben), és előfordul, hogy órai munkát, dolgozatot lefényképezetetik a tanulóval, majd visszaküldetik maguknak.
    Namost a kiadott és visszaérkezett anyagokat kellene archiválni, és mint kialakult az elmúlt két hétben, elég az adatok archiválása egy tárhelyen. Az adatmennyiség 2 hét alatt kb. 2GB, így a Google alap 15GB-ját neccesnek érzem. Két lehetőséget ajánlottatok és próbáltam is ki: a MS Office 365 A1-et és a Gsuite Edu-t. Mindkettőre regisztráltam, viszont mindkettő próbaverziós jelenleg (MS 6 hónapig, a Google még 11 napig). Az MS verzió számomra teljesen új dolog, így ha nem muszáj, nem ezt választanám, mert az egy dolog, hogy én megtanulom, de továbbadni az összes tanárnak és diáknak minden infót online, ezt esélytelennek látom. A Gsuite korlátlan méretű Drive tárhelyet biztosít, a tanárok mindegyikének van Gmail-es címe, ezzel sokkal kevesbé lenne problémás tanári oldalról.
    A GSuite felé hajlanék, de itt hogyan lesz a próbaverziómból végleges? Semmi erre vonatkozó információt nem találtam. Várni kell? Valamivel bizonyítani? Az iskolai (nem sulinetes) domain ellenőrzése kész, elfogadták, viszont az ehhez a domainhez tartozó levelezést nem szeretném a Google-re bízni. A kialakult (vírus miatti) káosz mellett folyamatosan menni kell a levelezésnek, nincs lehetőség kimaradásra, hibázásra. Az érettségi is lóg a levegőben, egyelőre nem állítgatnám a levelezést, hagynám a jelenleg is működő megoldást.
    A sulinetes domaint nem lehetett regisztrálni a GSuite-nél, mert "Nem sikerült befejezni a regisztrációt A Google mindent megtesz annak érdekében, hogy távol tartsa a spamküldőket a G Suite for Education szolgáltatásaitól. E törekvések egyik elemeként nem engedélyezzük azon domainek létrehozását, amelyeket feltételezhetően spamek küldésére használnának. Emiatt sajnos előfordulhat, hogy véletlenül a szolgáltatásokat rendeltetési céljuknak megfelelően használni kívánó regisztrálókat is elutasítunk. Ha ezért utasítottuk el az Ön regisztrációját is, elnézését kérjük a kellemetlenségért."
    Köszönöm a hozzászólásokat előre is.

    (#5337) Kovindinka Ezen a linken regisztráltam a Vegye használatba ingyen gombra kattintva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák