Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Dumas #6381 üzenetére

    Szia!

    Te is beleestél abba a hibába, amibe én. Ennyiféle edzésmódszert nem lehet hatékonyan kombinálni. Ugyanígy próbáltam a fegyenc progresszióit ezzel a programmal, illetve a WP-s átiratával, semmire nem mentem vele. A magasabb ismétlésszámos, hipertrófia központú estéstől vártam erőnövekedést, de szart se értem el vele. Gondoltam, hogy a magasabb ismétlésszámoktól majd lesz jó erő-állóképességem, persze csak stagnálás lett a vége. Volt olyan időszakom is, hogy rengeteget edzettem, heti 10 edzésem volt, aztán csak túledzettem magam és jól lesérültem, te ezt ne tedd, hétvégén pihenj, ne az edzéssel törődj. Ideális alkalom a családdal közös időtöltésre, vagy barátokkal értelmes dolgokat csinálni (utazni, kirándulni, közös játékokat szervezni, focizni, pingpongozni, elmenni motorozni, akármi), vagy csak képezni magad, szakirodalmat olvasni az edzésről.

    A tanácsom a következő: hagyd a fenébe az ilyen telefonos appokat, arra jók, hogy aki életében nem mozgott semmit, valahogyan elkezdjen valamit csinálni. Koncentrálj az erőre, azzal együtt szépen fejlődik minden. Nyilván nem olyan mértékben, mintha csak egyvalamit fejlesztenél specifikusan, mert mondjuk versenyzel egy sportágban, de gondolom nem is ez a cél. Az erőnlét javulásával izmosabb leszel - a kettő nyilvánvalóan összefüggésben van egy bizonyos szintig -, az állóképességed is javul (értelemszerűen, ha képes vagy a saját súlyod másfélszeresével a hátadon guggolni, akkor a saját súlyodat a rúdra pakolva egynél sokkal több ismétlés fog menni, de ez fordítva nem igaz) és így tovább. A kevesebb sokszor több, egy maroknyi gyakorlatot gyakran végezve hosszabb távon jobb eredményeket érhetsz el, mintha ezerfelé osztanád magad meg az edzéseid. Nekem a heti 3 erőnléti edzés (hétfő-szerda-péntek) és 1 vagy két kardió - időbeosztástól és fáradtságtól függően - szisztéma jött be, ezt tudom tartani hosszú távon. Ezt saját magadnak kell kialakítani.

    Tovább veszíteni a testzsírból úgy tudsz, ha beállsz egy elfogadható, hosszú távon is tartható étrendre, amiben nincs drasztikus kalória megvonás, illetve nem kerül tiltólistára minden étel, ami nem fér bele egy testépítő versenydiétájába. Azt ők se tudják egész évben tartani, nem véletlen, hogy offszezonban meghíznak. Véleményem szerint semmi nem jó, ami végletekre van alapozva, ez tipikus példája ennek.

Új hozzászólás Aktív témák