Aktív témák

  • (Kolombusz)

    veterán

    Sziasztok!

    Ez a gondolat, amit most leírok már több hónapja fogalmazódik bennem.
    Remélem, hogy értelmes hozzászólásokat fogtok írni és nem fogtok lehurrogni.

    Kezdjük talán egy vallomással, igy kicsit talán őszintébb hangneme lesz a topicnak.
    Többen tudják, mostantól mindenki tudni fogja: én vagyok az, akivel régen sok gond volt, több bant is megéltem - Suliro lennék.
    Ezzel máris elértem, hogy az ezentúli hozzászólásaimra egy jelentős réteg máshogy reagáljon, de ez legyen az ő bajuk.
    Én nem szeretnén, hogyha ezentúl másképp kezelnétek.

    Szóval ez a PH!, már nem az a PH!, ami másfél évvel ezelőtt volt. Bevallom, akkoriban bármilyen lehetőségem volt az internethez jutáshoz, azonnal a prohardverre mentem olvasgatni. Egy nagyon kellemes, családias légkör volt még akkoriban. Az oldalnak ~25000 usere volt. Nem voltak még ezek a lehurrogások, hogy minek nyitsz új topicot, hülye újonc, használd a keresőt. Aki tudott segitett.
    Akkoriban nem igazán ment a beilleszkedés, ami rendkivül sajátos stilusomnak, offolási kedélyemnek és nagy számnak volt köszönhető.

    Eltelt másfél év, az oldal usereinek száma majdnem megduplázódott. Sok régi nagy név nem irogat, kiábrándult az oldalból.
    Tökéletesen megértem őket. Sok lett az idézőjeles ,,szakértő'', akik tényleg szakértők, csak nem a számitástechnikában, hanem a mellébeszélésben.
    Sok lett a piacos átverés, a hw piac követhetetlenné vált. Mai napig emlékszem arra a topicra, amelyikben radeon 9700prot akartam venni.
    Mivel akkoriban átmenetileg ki volt kapcsolva az internet, és csak a gimnáziumból tudtam internetezni, 45 perc alatt 6-7 up megvolt a topicban. Senki nem szólt semmit. Ellenben ma: ha valakinek csak napi 4-5 upja van, azért is leteremtik.
    Ha egy újonc idejön, és nyit egy topicot, azonnál ugyanez történik: KERESŐ, KERESŐ, mint a hülyegyerek úgy mondogatják. Talán változtatni kéne a rendszeren: heti egy, maximum 2 téma nyitása lenne engedélyezve, ezt a fórummotor követné nyomon.

    Mostanra sikerült beilleszkednem, de egy valamit elmondhatok: sokkal jobban éreztem magam a régi ph-n kitagadva, mint most befogadva.

    Szóval ennyit szeretnék mondani. Most kicsit besokalltam, egy jópár hétig nem fogok a fórumra járni.
    Változni kell még nekem is, de talán a többi fórumozónak sem ártana.

    Egy nagyon sikeres magyar bróker mondta: ,,A változás legyél te magad.''
    Szóval hiába mondjátok azt, hogy miért pont én változzak, ha a másik 50000 nem változik. Mert a többiek is igy gondolkoznak.

Aktív témák