Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz eattila #89758 üzenetére

    Mondom én, ezeket nagy cégektől és privát szférától tanulják, ott is ilyenek vannak :-D Na jó, néha van következménye, valaki mást vagy az IT-t lebasszák és kész, előfordul az ilyen. Mikor nálunk hasonló levél ment félre, akkor engem basztak le, oldjuk meg, hogy legközelebb ilyen ne történjen :C

    Kár ehhez a világhoz hasonlítani az államigazgatást, bár ez inkább hivatal, vagy nem is tudom micsoda. Van munkaidő. Sajna eleje is, ami hajnal, de vége is van. Van távmunka, rendes vasak, nem mítingelünk értelmetlenül a semmiről napi 4 órát, hanem gyorsan és hatékonyan kicsiben megbeszéljük. Felhasználónak is lehet nemet mondani. Cserébe nincs ingyen KV és babzsák. KV van, néha valaki vesz egy csomaggal, szóval fejlesztők és üzemeltetés igényszintje kapásból ki is van pipálva. Érdekes, hogy itt indokolatlanul nem türelmetlen a felhasználó. Indokoltan is csak kevésbé. Semmi ugrálás, hogy mikor jöjjön, érdeklődjön. Majd szólunk, ez meg ez a terv. És kivárja. Nem léptetünk be vasárnap éjjel 35 embert, akinek neve sincs. Jön a papír, elkészülnek a loginok, hozzáférések, van vas, jön az ember, megkapja, kész. Minimális az aggódás. Evonál ennek nagy része azért működött, de néha ott is rezgett a léc. Belsős és MSes oktatás azért ott is akadt. Itt is van MS, PS, most különösen Azure. A többi hárombetűsnél és itt-ott szerintem el sem bírják képzelni, hogy így is lehet. Van munkakör, feladatkör, ha valami módosul akkor egyezkedtek és digitális aláírás.

    Most éppen egy elég húzós dolgot vettem a nyakamba, max. külön megírom de azon elmélkedem, hogy 2 levél, pár perces dumálás elég volt ahhoz, hogy nekilássak. Felborítottam a fél világot, MIGRÁCIÓÓÓÓÓÓ. Úthenger péntek délután elindult, azóta nagyjából 5 percet foglalkoztam visszaigazolásokkal és mehet tovább minden, hiba minimál volt, csapásirány kész, mehet tovább. Nem volt 37 főnök és 20 másik Sanyika bevonva és senki olyan, aki nem kellene. Nem tartottunk napi 4 órás mítinget 1.5 éven keresztül, hogy aztán ne történjen semmi. Nem volt projektvezető. Ellenben írtam egy levelet és kaptam 3 önként jelentkezőt, aki szombaton felhívott, annyit mondott, hogy "kipróbáltam, köszi működik, csá". Teljesen más univerzum. Persze nem 101%ig van kerítésből a kolbász, de aki a hivatalt meg a bürokráciát szidja a multikhoz képest, azt simán csak bekaphassa és nem tudja mit beszél.

Új hozzászólás Aktív témák