Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    addikt

    válasz zetor2000 #81074 üzenetére

    Mások gondolták és álmodtak, Musk meg mindig pont azelőtt lépett bele és adta az arcát, mielőtt felfutott. Ez is egy jó érzék, csak nem kell túlmisztifikálni.

  • Samott

    addikt

    válasz zetor2000 #81074 üzenetére

    Azzal az Ali G interjuval semmi gond, viszonylag hamar felismerte hogy szivatni probaljak es szerintem jol reagalt. Es szerintem nem "epitesi vallalkozo" hanem ingatlanos, ingatlan fejleszto. Nem o epit hanem vesz/uzemeltet/elad meg neki epitenek. De tenyleg nem kulonsebben tehetseges, eleg sok bukasa volt. Inkabb jatsza a nagy uzeltembert mint gyakorolja. :) Jo volt az a korabbi milliardosbol milliomos kitetel, az apja nelkul nem jutott volna sehova.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • Jahno

    őstag

    válasz zetor2000 #81074 üzenetére

    "Közben megálmodta, hogy űrhajózni is kéne, abból lett a SpaceX."

    Más álmodta meg. Mindig meglévő dolgokba szállt bele, aztán úgy terjedt el, hogy Ő a magasságos oldotta meg a mindent is. Igazából simán lehet, hogy ha nem száll be, akkor azok a kis cégek sehol nincsenek, ésvagy, esetleg úgy vannak, mint az én ismerős kis cégeim, hogy mától Tesla a nevük és Musk lebeg felettük, közben hátuk közepére kívánják A Változást.

    Űrhajós és akkus céget is így csinálta, vége felé hozzáadta a nevét és a tőkét, majd taps, profit.

    PayPal meg addig jó, míg fizetsz és műxik, amint van egy kis vitád, rájössz, hogy csupa csökkentett képességűt üzemeltetnek ügyfélszolgálat címszó alatt, aztán semmi racionális megfejtés nincs a döntések mögött. Haversrác most 1ezer dolláros cuccot küldött vidékre, ragszám szerint átvették, minden papír meg van, futár cég igazolta, vevő meg azt mondja, hogy nem vette át... Kárt nem térítik, pénzt visszaszedték, kártyáját és mailját örökre kibaszták mindenhonnan, aztán csak pislog és nem érti. Sorban jönnek a hasonló sztorik, ott van egy félig működő megfejthetetlen automata rendszer, Ebay is menő és nagy, de állítólag 10 éves lemaradásban van sok mindennel. Amint nem érkezik meg, vagy nem 2 dolláros a cucc, már necces az egész.

    A 7 milliárd dollár meg lehet nem a bankban van, hanem ebben-abban, ahogy szokták számolni. Ugye nálunk a helyi irodavezető is valamikor az ország X. legnagyobb embere lett, Nála minden értékpapírt és még a külföldi iroda kávéfőzőjét is beleszámolták a vagyonba, meg a jó ég tudja mit, hogy felfelé kerekedjen. 2 év múlva meg már vakarta a fejét, hogy miből fizet albérletet. Másik felette lévő pár gazdagabb meg szerintem inkább lefelé faragott és csak azt vallotta be, ami a legszükségesebb :-D Egyszer öreg Zwacktól hallottam, hogy az ilyen számok semmit nem jelentenek, lehetnek milliárdjai, de azt nem lehet csak úgy előszedni, ami a "bankban van" az és részvény, értékpapír, egyéb, de Nála az ingatlanok, autóflotta is ugyanígy vagyon, meg érték, csak aztán ha kell akkor nem lehet belőle pénzt csinálni.

  • WiZARD

    addikt

    válasz zetor2000 #81074 üzenetére

    + közben a Starlink kereteiben feltolt még pár műholdat, ahonnan netet szolgáltat oda, ahol amúgy nem lenne... (Musk)

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák