Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz Samott #75988 üzenetére

    Szeretem az ilyen képeket, amikor az "alternatív" közlekedést kell propagálni. Kellemes őszi napos délután, kábé 22 fok, nincs erős szél, eső vagy hideg. Könnyű ruházatban tudsz kényelmesen suhanni a kerékpárral a naplementébe....

    Ahogy én is szoktam :C

    Igazából mostanra kezd elég sok ország olyasmi szigorúbb gépkocsis közlekedési mintát bevezetni, ami már például Dániában vagy Hollandiában ment régóta. Hogy kifejezetten lassítják vagy konkrétan blokkolják az autózást egyes helyeken.

    Ameddig van alternatíva, addig jó. De sok embernek gyökeresen át kell strukturálnia a napját, ha a korábbi logisztikája valami miatt autóra épült. És ez nem feltétlenül rossz a nagy képet nézve, de elég sokan durván tudnak szívni ilyenkor. És persze sokan csak indulatból tudnak reagálni.

    A gond az, hogy sok helyen olyan mértékben nő meg az adott polgár közlekedési ideje ami gyakorlatilag hazavágja az egész napot. És nem mindenkinek könnyű váltani munkahelyet vagy lakóhelyet.

  • FőDudu

    addikt

    válasz Samott #75988 üzenetére

    Welcome to Slovenia. :C

    Nalunk 200 Euros buntit kap a nem helyi ha behajt a falunkba es nem tudja igazolni hova megy es milyen cellal. Azaz a foutrol nem hajthat le csak ha szallasa van vagy igazolhato celja a kornyezo falvakban.

    Nyaron a rendorok ott allnak az ilyen tablak mellett es nem engedik lehajtani a kulfoldi rendszamos autokat. Ha nem rendor akkor polgarorok, es ha szukseges rendort hivnak.

    Mar tobbszor leirtam, hogy barmi aron meg akarjak orizni a lakosok nyugalmat, nyaron az atvonulo turistak durva dugokat okoznak es megprobalnak minden lehetseges menekulo uton roviditeni a hatar fele. A roviditessel pedig bedugitjak a nyugalmas mellekutcakat is.

    Volt akit a volgyben levo arokbol huztunk ki es nem akarta elhinni, hogy nem tud atmenni a hataron levo folyon autoval. Sajat autoval nem is tudtam kihuzni, szolnom kellett szomszednak aki traktorral kihuzta az oreg Opel Kadettet.

    Lathato, hogy mekkora szivas a hatarra vezeto ut, nem nagyon halad a sor.
    [link]
    Ez Julius kozepe volt, pedig iden igazan nem is volt durva a turizmus.
    Szerintem tervezze be, hogy ejfelkor erjen a hatarra, akkor nincs olyan sor mint nap kozben.

    Meg szerencse, hogy siman ki tudjuk oket kerulni, mert helyieknek nem tilos az ilyen tiltott utszakaszra a behajtas.

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák