Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz FőDudu #59390 üzenetére

    Szerintem te még nem dolgoztál nagyobb cégnél. Abszolút nem állnak a feltételezések. Csinálod amit mondanak vagy mész. Lehetsz Master Black Belt vagy akármilyen tótumfaktum expert. Nem számít. Ha az éppen aktuális céges politikai helyzetben széllel szemben próbálsz hugyálni, akkor úgy raknak ki, mint a macskát.... Olyankor a tudásod vagy a tapasztalatod hirtelen sokadrangú faktor lesz. A fő faktor az, hogy visszapofáztál és szálka vagy valamelyik nagyfőnök szemében. Onnan már veszett fejsze nyele.....

    És akkor meg lesz oldva, hogy nem fogsz semmiféle végkielégítést kapni, mert te leszel a feketeseggű.

    A végén már te akarsz majd menni, aztán egy kegyes közös megegyezéssel mehetsz isten hírével.

    Láttam már sok ilyet. Nagyon komoly tapasztaltú emberek mentek a levesbe. És senkit nem érdekelt a főnökök között, hogy a többiek mit fognak szopni utána. Oldják meg. Ha pofáznak, akkor mennek ők is. Empower the teams, be proud.

  • Jahno

    őstag

    válasz FőDudu #59390 üzenetére

    Akkor meg folyton csak az lenne, hogy nekem sehol semmi nem jó.

    Meg mondjuk Systemaxnál egyikmásikra még lett is volna kedvem ott a konferenciás audióizés dolgok környékén. És amúgy ezek mindig csak kicsit és ideiglenesek voltak. Úgy naponta ideiglenesek és ezt az "új ember keresési ideje" opciót is szoptam évekig :-D

    Kirúgás is érdekes, hárombetűstől ugye elmenni sem negedtek, mert túl sok mindent tudtam, aztán mégis megoldották inkább buktával is. Mostani cégnél szerintem ez is közrejátszik a kollégáknál, mert elég szűkszavúak, mindenkinek ott a saját kis területe, feladatköre és mintha senkit nem engednének közel, nem lehet mélyebben belelátni mert ki tudja mi lesz hajj. Előző cégtől meg pont azt nem akarják elpakolni akit a legkönnyebb lenne. Sőt, sikerült Nekik himihumi occsó melókkal feltornázni magukat már egy 8 fős komplett csapattá, hogy ne csináljanak semmit. Na, az a magasélet. ITfőnök néha megpróbál hatni az egészre, aztán legyint, hogy ehhh, ez van.

    Múltkor írtam, ahol nem tudnak egy futárt intézni, hogy a vasakat levigye az irodába és az EUs HR igazgató csempészi ki csomagtartóban a laptopokat, vagy EU is IT igazgató viszi saját költségén 400 kilométerre kocsival a monitorokat, mert jajj most egy kicsit sürgős és emergency van, azzal nem lehet mit csinálni.

    Tankönyvben és blogon már olvastam olyan helyekről ahol ezek papírforma szerint működnek, de nem fogom elhinni :-D

Új hozzászólás Aktív témák