Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabibácsi

    tag

    válasz ncc1701 #55223 üzenetére

    Én is megjavítok mindent, kivéve gázt. Viszont a konyhai lefolyó kifogott rajtam, hónapokig megy már, írtó nehezen folyik le, és néha büdös is. szétszedtem teljesen a falig, addig totál tiszta, a szifon is. Valahol a falon túl van a dugulás, azzal meg nem tudok mit kezdeni eszköz híján. Próbáltam már forrásban lévő vizet soklitert, lefolyótisztítót mindenfélét, ecetet, bármit
    Ideiglenesen kicsit jobb lett, aztán elmúlik

    Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

  • Frawly

    veterán

    válasz ncc1701 #55223 üzenetére

    Akkor neked jó, ha ekkora tartalékod van, meg így teljesen önellátó tudsz lenni. Nekem azért nincs akkora tartalék, és ugyan sok mindent vissza tudok én is vágni kiadásban, pl. hajam géppel nyírom, de pl. ház körül nem tudok semmit megjavítani, stb.. Olyanok, mint te, nagyon kevesen vannak most globális össztársadalmi szinten.

    Egyébként hihetetlen, hogy pont pár hónapja, mikor ez a koronanyavalya még sehol nem volt, néztem a shango066 YT csatornán, ahogy jenki ezermester, hobbielektronikás, retrós faszi épp egy ~40 éves AM/FM transzisztoros zsebrádiót javítgatott, közben kommentálja mit csinál, meg rá-ráhangolódik egy-egy Los angelesi csatornára. Szóval a szivar nyomta javítás, forrasztgatás, multiméterezés közben háttérben a dumát, hogy kell ilyen működőképes analóg rádiót tartani, ha katasztrófa esetére elérhetetlen lenne a teló, net, stb. akkor is képben legyen az ember, meg felhalmozott tartaléknak mindig kell lennie, éléstár, túlélőfelszerelés, műszaki eszközök, szerszámok, stb.. Gondoltam is magamban, hogy mit karattyol a hülye gyökér, ez is valami világvégés, ezoterikus, fényauraevős, nagyonufó, összeesküvéselméletes-gyíkemberek genya, fosik itt a semmitől. A mostani események fényében egyből máshogy látom, abszolút neki volt igaza.

Új hozzászólás Aktív témák