Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz Jahno #42363 üzenetére

    Lehet nem volt vilagos, de benne voltunk valamiben, mindenki rajuk vart. Aztan basztak visszaszolni. Utana meg nem vette fel. Nincs is mar velunk. Nem kell ilyen aki szarik a tobbiekre.

    Te meg nem dolgozol senkinek munkaidon kivul. Letelt, hazamentel, vege.
    Telefonon kozvetlen kollegaknak lehet valaszolni.
    Mit nem lehet ezen erteni?

    Ok tartsak tiszteletben a te szabadidodet, te is tiszteletben tartod az oveket. Ha fontos hivjanak, egyebkent meg munkaidoben.

    Mindegy, dolgozz ingyen ejjel/nappal/hetvegen/unnepnap. Biztos szeretnek. ;)

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Jahno #42363 üzenetére

    Nekem melóban nagy volt a pofám, hogy amit előírnak, az legyen úgy. Lett egy nagy összejövetel, ahol megint nagy volt a szájam, és nem is kenték el, pedig számítottam rá. Azóta volt változás, jelenleg kapok elég szépen túlóra zsetont. Igaz, a munkához a hozzáállásom is olyan, hogyha van, akkor fogjuk meg, és csináljuk, mert sose lesz meg.
    Ma kénytelen voltam lelépni a tényleges meló vége előtt, mert póstára kellett mennem, meg boltoltam egy PC házat. Egyébként még lett volna cca 1-1,5 óra meló, ha nem több.
    Nem lehetetlen elérni, amit szeretnél, csak jó helyen / időben kell kitátani a szájat, és eléggé nagyra - ott és akkor. Utána mint a Svejkben, "Maul halten und weiter dienen".
    A többi meg olyan felénk, hogy ha nincs baja, ne nyűlj hozzá. Ha van, és meg tudod javítani akkor légy kedves. Ha nem tudod megcsinálni, akkor jelezd, hogy nem fog menni - oldják meg. Ha sehogyse megy, akkor hagyd összeomlani a g*cibe, majd kinő belőle valami vadvirág, ha valakinek kell. Ha meg nem, akkor nem is volt igazán fontos.
    Nálunk egy EMM hagyta el magát, mert nem volt rá licensz - illetve lejárt. Jeleztem, letojták, lejárt, gépet kikapcsoltuk, repült a szerver pár hónap után a kukába. Most megy a hümmögés meg a cöccögés, hogy kéne megint valami. Ezt ismertük, kezeltük, jó is volt amire kellett, de na. Most majd jön valami ismeretlen, amit megint ki kell ismerni, azt hátha lesz belőle valami.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • halapidori

    csendes tag

    válasz Jahno #42363 üzenetére

    Talán meséltem is már a helyi papírkaraténkat. Mi is kaptunk szeptember 1-től hatályos kinevezésmódosítást, november 10-én. Hogy írjuk alá. A "mai napon átvettem" dátum üresen volt hagyva. Aláírásbélyegző nyilván, pedig szerződésen az sem oké, tudtommal. Sokunknak (nekem is) csökkent az egyik pótlékunk, így a teljes bér is. Én csak egy ezressel, nem az fáj, csak az elv. Fizetést ugye szeptember óta ez alapján kapunk, csak tájékoztatás híján senki nem tudta, miért változott. Nálunk államibb intézmény nincs is, oszt még itt is ekkora a rend.

    Többen aláírtunk egy levelet a tankerület vezetőjének, hogy ugyan magyarázza el, miért csökkent a fizetésünk, erről miért nem tudtunk, meg ilyenek... Nem fogadtuk el a kinevezésmódosítást. (azóta sem, szóval nem is értem, hogy vagyunk még alkalmazottak...) Volt beszélgetés, jött a tankervezető, hogy hát felülről szabályozták, meg van kötve a keze, sajnálja, hogy pont a kiváló gyógypedagógusok bére változott. De szólhattunk volna nyáron, időben, hogy ragaszkodunk a pótlékokhoz. Szóljunk neki majd augusztusban, s majd jövő szeptembertől elveszi a friss belépőktől az összeget, amivel most kevesebbet kapunk, és majd abból jól kárpótol mindenkit, márt más forrás az úgysem lesz. Tádám.

    Aztán azt gondolod, hogy eleget okádtak és fstak már a pofádba, és kiadnak egy közleményt, amire már szavak sincsenek:

    https://www.kormany.hu/hu/emberi-eroforrasok-miniszteriuma/oktatasert-felelos-allamtitkarsag/hirek/tobb-tamogatas-az-iskolak-fejlesztesere-a-pedagogusok-berere-a-diakok-es-szuleik-tamogatasara

Új hozzászólás Aktív témák