Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz FőDudu #23586 üzenetére

    Brigeciol is működik, magas nyomásút a csapágyak körül érdemes hanyagolni. Váltóba mehet ezerrel, azt úgyis utána kell olajozni. Slag viszont ok, csak nem vékony sugárral. Ezért írtam, h ha szétszedi, akkor tálcában szépen le lehet mosni mindent, viszont ha nem, akkor ott a linkelt video, 5 perc. És tényleg annyi, de csak akkor, ha rendszeres az ápolás. Ami fontos, pláne gyengébb minőségű alkatrészeknél, h alkalom után azonnal olajozni kell, különben rozsdásodhat. A minőség meg rozsdamentes.
    A ráfordított időt mindenki döntse el, h megéri-e. A karbantartott bicóra lehet számíani, pontos, jóval kevésbé kopik. Ha leszarod, akkor pedig általában a legszarabb pillanatban hagy cserben. Kicsit ciki, ha mész egy 200km-es túrára, és a felénél elhal a hajtásban valami. Nekem nem ér ennyit 5 perc.

    [ Szerkesztve ]

  • zetor2000

    senior tag

    válasz FőDudu #23586 üzenetére

    Nem tudom, kinek milyen cucca van.
    Nekem szerszámból elég sok van, akár kézi, akár gépi, de csomó dolog nincs, mert eddig nem kellett. Így nincs magasnyomású mosóm, nem is tudnám hol használni. Idehaza max a kádban, de az erősen korlátozza a képességeit. Esetleg a fefolyó, de félek, hogy a hazai építőipar nem készítette fel a műanyag lefolyóinkat ilyesmire. Ha dugulás lenne, lehet, olcsóbb a göreényes csávó, mint ezt tartani a semmire. Így is van sok "vacak", ami csak van, mert nincs napi használatban. Szóval neki se biztos, hogy van magasnyomásúja. Ha meg azt találja valaki jónak, hogy szétrobbant mindent, akkor mondhatsz neki akármit. :)
    Én a PCmet robbantom szanaszét néha, és akkor kipucolok benne mindent. Néha érdekességek vannak. Pl. 2-3 hete, amikor a CPU hűtő morogni kezdett, szétkaptam, és nem emlékeztem, hogy tettem volna rá ilyen szürke plüss takarót. Hát, kiderült, nem én voltam, hanem az 3mm vastag porréteg. Akkor kikaptam azt is, meg a VGA-t, az se volt jobb. Kaptak új pasztát, meg lepucoltam mindent. Még az alaplapot is, mert ha már nincs ott semmi, akkor hozzá lehetett férni a nagyjához. Amennyire érdekelt meg hozzáfértem, a táp is portalanítva lett.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák