Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Jahno #134771 üzenetére

    Régebben volt valami, hogy az Apple készülékek az almaboltok közelében bekapcsolt BT esetén képesek valami üzenetküldésre, hogy pl. akciókra hívja fel a "vásárló" figyelmét. Vagy ilyesmi. De ott mennie kellett a BTnek, és az valami BT LE (limited edition :) ) alapon ment. Az ~1...3 méter, ami mondjuk talán információ, hogy mennyien vannak a boltban. De ez se mérvadó, mert sokan nem vásárolnak, csak bemennek bámulni, meg droidok, és azt is használnak... Vagy nincs bekapcsolt BT a telefonon...

    Ez a beltéri wifis basz olyan lehet, mint a kutya meg az ő vacsorája. Akkor tudjuk, hogy "nálunk van", ha csatlakozott a wiifinkre.Mert azt én sem tudom innen, hogy a szomszédaimnál mennyi és milyen wifis cucc van, mert azt se látom, hogy van e wifije... Ha meg olyan, akkor meg tudnia kell a jelszót / rá kell venni a telefont, hogy csatlakozzon. De szerintem egy IKEA méretű üzletnél körben ~80 méterre is lenne vétel, ami eléggé nagy szórás mondjuk az Örsnél lévő IKEA esetén, mert az eléggé forgalmas helyen van.
    A wifinkre csatlakoztatott eszközöknél se mindenki vásárló, mert pl. Oláh család 8-10 taggal képviselteti magát, más meg a "barinőjével" jön... Azt egyik se vesz semmit, csak fikázódik. De telefon az mindegyiknél van.
    A bejáratnál kamerás megoldás, amit felvázoltál, az eggyel jobb, de az is ~70% lehet, de azt már el lehet kezdeni finmoítani. Esetleg a kijáratnál is megnézni, mennyi időt töltöttek benn, ebből sok vásárló megfigyelése esetén lehet kalkulálni átlagos vásárlási időt. Ha ugyanez van a raktárnál is, ami önkielégítő, akkor ott lehet olyan is, hogy mit vettek, az merre van, stb. Ebből lehet szopatósra venni, hogy a legsűrűbben vett dologt teszem leghátra, hogy hátha vesznek még 1-2 dolgot, mire odaérnek/visszajönnek, vagy lehet épp nagyon előre, hogy be se menjenek, mert Mancikát varrja le a főnök ott hátul...

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák