Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz Sipi- #127405 üzenetére

    2 éve használok iPad-et, a mai napig nem igazodok el rajta.

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • -NoVa-

    addikt

    válasz Sipi- #127405 üzenetére

    Az értesítések helyre kerülnek, ha elmerültél a teljes ökoszisztémában. Apple watchon nagyon jól működik, plusz asszony azóta nem velem keresteti a telefonját, hanem az órájával. Win.

    A képminőség egy dolog, de a bőrszínek élethűségét előnyben részesítő fehéregyensúly és a portrék színei az egyértelmű iPhone győzelem nálam.

    A többit megszokod, vagy találsz rá appot majd.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Sipi- #127405 üzenetére

    "A nekem "jó kijelzőt" és a "jó kamerát" valószínűleg egy új Android-os telefon is hozná."
    Simán...

    "nincs ujjlenyomatolvasó, így kocsiban tartón lévő telefon kioldása nem egyszerű vezetés közben" vezetés közben ne buzeráld a telefont... vezess.

    "nincs értesítő LED (legalább a kijelző szélét villogtathatná)"
    Ezt én is sajnálom. De azt is, hogy az utolsó androidos telefonomon is már csak egy sima fehér led volt. Az előzőeken legalább egy 3 színes led jutott... lehetett konfigurálni, hogy mi milyen színnel jelenjen meg. Egy nagyonrégin meg még egyedi színeket is be lehetett állítani.
    Igaz, a kamera/mikrofon aktivitást mutatja egy led, ezt lehetne használni értesítő lednek, de ezt nem lépték meg...

    "ha hívás közben kikapcsolom a kijelzőt, akkor megszakítja a hívást"
    Ezt nem próbáltam meg sosem, de úgy rémlik, hogy egy idő után elsötétül a kijelző, ha az arcomnál van a telefon. Kihangosított állapotban meg nekem hasznos, ha nem kell még extra gombokkal bíbelődni, mert pl. be kell választani (kell a billentyűzet).

    "nincs jó (eddig nem találtam) calendar widget (ami a teljes hónapot mutat és lehet léptetni a hónapok között)"
    Énnekem erre nem volt igényem eddig. De a widget szerintem a zárolt képernyőn való gyors eligazodásra való, nem egy teljesértékű app, csak annak főbb dolgait megmutató izéke. Ha kell bejegyezni, meg keresni, akkor fel kell oldani a telefont, és megnyitni az alkalmazást.

    "nincs jó számológép (ami tud törteket is kezelni rendesen, tehát pl. az 1/3-ra nem azt írja, hogy 0.33333, hanem azt, hogy 1/3)"
    Passz, ritkán használok ilyet...

    "nincs normális billentyűzet (ahol van fix számsor és a magyar ékezetes betűk "közel" vannak. Pl. o-t megnyomva logikus lenne mellette az ó, ö, ő és semmi más). Most a Swiftkey-t használom, ez csak közepesen rossz."
    Énnekem bejött a "gyári", simán elvagyok vele. Androidon sokat gépeltem mellé, ezen alig. Persze nem vagyunk egyformák. Androidon az AnySoftKeyboardot használtam, iOS-re is lehet, hogy van... ebben van (androidon) 4-5 féle magyar nyelv is, klf. kiosztással, akár tableten 2 kezes használathoz szétvágottan.

    "nincs olyan ébresztőóra, ami Spotify-ból játszik le zenét"
    Erre kell venni egy Sonos terméket... Ikea Symfonisk pl. :D drága, de ilyet is tud.

    Azt nem tudom, miért akarod bezárni az összes alkalmazást egyszerre... Ha kell, egyet be tudsz zárni, de a többi nem elfér? Kábé 3 éve használok almás cuccot, de még nem futottam bele olyanba, hogy ne lett volna elég szabad memória.

    "nincs "vissza" gomb, a kép tetején kell valahol egy vissza, mégsem vagy hasonló gombot keresgélni"
    A képernyő alján simíts jobbra balról. Ez amolyan alkalmazásváltó, lehet, hogy hasznos / új infó.

    "Képet, csengőhangot még nem mertem megpróbálni másolni rá..."
    Ha PCvel összedugod, akkor a képek mappát látod, oda tudsz másolni fotót.
    Csengőhangot "csak úgy" nem tudsz... a Garage band segítségével megoldható, hogy elmentsd csengőhangnak az adott zenét, de csak egy fél perces intervallumot játszik le - régebben legalábbis így volt. 1000+1 leírás van róla, én sem próbáltam egyet sem. Nekem nem hiányzik az egyedi csengőhang, bár néha jó lenne, de ilyenkor megvárom, amíg elmúlik... :)

    Nekem az tetszik, hogy nincs összeomló alkalmazás, ami van, az működik. Eddig nem fagyott le, nem akadt ki, nem indult újra "csak úgy", van frissítés elég sokáig (asszem ~6év, de lehet, hogy csak 5 - droidon ilyen nincs). Kevés (talán 0) reklám, nincs bloatware.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • eattila

    csendes tag

    válasz Sipi- #127405 üzenetére

    Vissza: swipe balról jobbra.

    e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

  • WiZARD

    addikt

    válasz Sipi- #127405 üzenetére

    Én ~1 éve próbáltam váltani.
    Óvatos voltam, először csak asszony levedlett 11 Pro-ját próbáltam ~1 hétig, bár nagyon kicsi volt, de egész használhatónak tűnt a rendszer. Bár voltak bénaságai, status bar-ban ikonok hiánya, gyenge notification-ök, stb...
    Megrendeltem 13 Pro Max-ot, megjött nagy öröm amíg be nem kapcsolom. Na ez méretben már jó volt, de olyan feeling volt, mintha látássérülteknek készült telefon lenne. A nagyobb kijelzőre nem fért több dolog, vagy "azonos méretű" ikon, szimplán minden nagyobb volt rajta. :W
    1 nap után túladtam, rajta, marad az android.
    Bár a ledről már leszoktak itt is, végülis AOD-vel nem is hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák