Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Samott #120170 üzenetére

    Nekem utolsó 2 évben egy Horváth nevű László tartott valami Digitális Alapismeretek vagy milyen tantárgyat, ő az x86osokat ismertette meg velünk, meg a P1 regisztereit. De ez hogymondjam... sokaknak nem jött át, és eléggé bukós tárgy volt.
    Én megúsztam, mert segghülye voltam, és tesóm, haverja(i) "korrepetáltak" - elmesélték egyszerűen, hogy mi is ez, és mi mire való, és a házifeladatot, amikor "építs egy PC-t" (80x86 cpu (talán 8086 vagy 286), DMA, memória, soros-párhuzamos port illesztése, némi konfigurálás asm-ben...) is segítettek összehozni. Úgy emlékszem, 2-3 ember adott be értékelhető megoldást, ebből az egyik az évfolyam első volt, a másik meg szintén vmi tehetség, a harmadik voltam én. :) Cserébe nem volt elég, hogy mindent is illeszteni kellett, még volt vmi szopószorzó, hogy a CPU 16 biten címzett, de 2 lépcsőben, úgyhogy kellett valami extra alkatrész (asszem vmi latch), hogy fel is tudd használni. Erre persze nem tért ki...
    A P1 ez idő tájt jelent meg, asszem, vagy nem sokkal később. Én '94ben végeztem, technikumot.
    Szerencsére fejlődött annyit a világ, hogy nekem ilyenekkel nagyon nem kell foglalkozni. ASMben se szívesen kódolnék. :) sőt, semmilyen nyelven sem.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák