Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz FőDudu #24146 üzenetére

    A használt autó sajnos ilyen! :(

    Vannak "kevésbé macerás" típusok, de előbb, vagy utóbb... így, vagy úgy, mégis csak költenie kell rá az embernek.

    Én a családi verdát vittem el pár hónapja az éves szervizre. A szokásos szűrő és olajcserék is már egy kisebb vagyonba kerülnek.

    Ha megfigyelitek... egy pollen szűrő 7.000, egy adag motor olaj 13.000... volt még egy futóműbeállítás is.... óradíjjal pikk-pakk összejött egy ~80.000-es számla.

    Aztán kiderült, hogy folyat a hűtő, abból is kell újat venni. (Hegesztés, mókolás nem játszik, mert utána már soha nem lesz olyan a hűtőfelület.)

    Kiderült, hogy a hátsó, harmadik féklámpa azért nem világított, mert szó szerin darabjaira rohadt szét, a "százszor" ragasztgatott hátsó kábelköteg is. Állítólag gyárilag ilyen vacak minőség. Pár év alatt szétrohad; direkt ilyennek gyártotta a Seat.

    Kiderült, hogy a kézifék két bovdenje kiszőrösödött, közel a szakadáshoz.... cserélni kell.

    Aztán, amikor mentem átvenni a megjavított autót, fogadott az örömhír, hogy mégsem volt lyukas a hűtő, csak az egyik tömítés fáradt el, és az ott kifolyt vizet fröcskölte szét a venti a motortérben. (Megúsztunk egy plusz 48.000 forintos kiadást. Az új tömítés csak pár ezer forint volt.)

    Az új hátsó kábelköteg viszont Bosch, és állítják, hogy ez már az autó teljes élettartamát kiszolgálja.

    A kézifék is pöpecül fog; remekül, "racsnisan" kattogva lehet behúzni ismét.

    Summa summarum: azért a fent említett nagy szerviz, és javítások ~160.000 forintban álltak meg összesen.

    Mivel az autót két éve kifejezetten jó állapotban vettük (rendszeres karbantartás, végig vezetett szervizkönyv, minden számla, a vásárlás előtt első-hátsó fékcsere, sehol rozsda), most a nagy szerviz után remélhetőleg egy jó darabig nem kell különösebb összeget rákölteni.

    Természetesen az éves szervizre, átnézésre továbbra is mindig elviszem. Ezt fontosnak tartom.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák