Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grandi

    aktív tag

    Biztosra veszem, hogy egy egyszerü kérdésem van, csak én nem tudok rájönni a megoldásra.
    Órák óta szenvedek már vele.

    Adott egy 5 cellás táblázat.
    Ha vágolapra másolok több sort és beillesztem valahova aminek nem sok köze van az excelhez akkor ügye kavarodás lesz benne rendesen.
    Hogy tudom ezt megőrizni,hogy úgy vágjam be,hogy ne legyen ez?
    Igazából első 3 cellával nincs semmi gond, csak a 4. 5. cellák...
    Próbáltam sorkizártat, sorkitöltést, létrehoztam már a kettő közé egy üres cellát amit kitöltöttem meg adtam hátteret stb. de ugyanúgy vágolapra másolva, majd beillesztve a sorok nem kerülnek egymás alá, hanem összefolyva átláthatatlan lesz.
    Mivel, vagy hogy lehet azt elérni, hogy ha beillesztem valahova azt az 'arculatot" kapjam,amit ilyenkor az exceltáblázaton látok? Próbáltam már txtbe, worldbe még pdfbe is lementeni hátha.. semmi :(

    Előre is nagyon köszönöm,

    Grand

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

  • Grandi

    aktív tag

    válasz Delila_1 #2759 üzenetére

    Köszi, hogy segítessz.

    5 oszlop és 5447 sorról van szó.
    Nem számok szereplenek benne.
    Az a baj, hogy mivel ez excel, ezért elvesztik az oszlopok szélességüket.
    A célom az lenne, hogy egy txt formátumba helyezzem át az excel tartalmát,
    eredeti formáját megőrizve.
    Ugyanis, így a sorok összecsúsznak a szöveg különböző hosszúsága miatt ( vélhetően ).
    ezt szeretném valahogy kiküszöbölni.
    Weboldalra kéne belinkelnem, de ha így ebben a formátumban teszem, a 4.-5. oszlop nem követi az excelben megadott távolságot, így a sorok különböző hosszúságúak lesznek és összecsúsznak.
    Egyátalán megoldható az, hogy megőrizze az eredeti formátum egy txt dokumentumban?
    Vagy egyéb, más megoldás valami program vagy nem tudom?
    Azért txtben mert ha ott jó akkor a webfelületen is jó lesz.

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

  • Grandi

    aktív tag

    válasz Delila_1 #2761 üzenetére

    Köszönöm szépen a segitségedet, sokat segítettél.
    Tervem nem sikerült,de már nem érdekel:)
    Egészet lementettem hmtlbe, ahogy mondtad, ha onnan kijelölöm és beillesztem valahova ugyanúgy csúszik, hiába probáltam szerkeszgetni.
    Úgyhogy a maga html-t meg feltöltöttem az oldalamra aztán, majd kattingatással megénzik és úgy már átlátható.

    Köszönöm !

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

Új hozzászólás Aktív témák