Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz Fferi50 #22576 üzenetére

    Köszönöm, ezt elkezdem megírni, remélem menni fog. :R

    Kezdő vagyok még nagyon excel makróban, de amikor időm van olvasom itt a hozzászólásokat, mert sok hasznos infó van benne.

    Amire eddig még nem leltem rá:

    Lehetséges egy füzetvédelemmel és lapvédelemmel ellátott excel munkafüzetben a csatolásokat frissíttetni makróval? Arra gondolok, hogy pl mikor rányomok a mentés gombra, akkor frissítse be a csatolásokat is. Amikor a lapvédelmet ráteszem, akkor az "adatok->hivatkozások" ablakban látható "Frissítés" gomb inaktív lesz.
    Gondolom ehhez a frissítéshez a makrónak hozzá kell férnie a laphoz, amit a Delila_1 által már ajánlott sor megoldana.

    ActiveSheet.Protect Password:="hűdetitkosjelszó", UserInterfaceOnly:=True

    De hogy tudom a csatolt adatokat ezután frissíttetni vele? Olyan makró, ami ugyanazt csinálná, mint amit az "adatok->hivatkozások" ablakban látható "Frissítés" gomb.

    Azért lenne ez fontos, mert megnyitáskor ugyan befrissíti az egyéb excel fájlokból csatolt adatokat, de utána nem. Ha a csatolásban hivatkozott fájl egy hálózati mappában van megosztva, és a fájlba beírok valamit egy másik gépről, akkor amibe becsatoltam, csak akkor válik ez az adat láthatóvá, ha újra megnyitom az excel fájlt. Ezért lenne jó egy olyan makró, ami pl a mentés gombra kattintással ugyanazt csinálná, mint amit a megnyitáskor elvégzett csatolások frissítés.
    Létezik ilyen? :F

Új hozzászólás Aktív témák