Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ndrs

    tag

    Nem szeretnék újabb OFF-ot nyitni, de ha már a fenti probléma megoldódni látszik, kérdeznék én is:

    van egy 9 éves SONY mini hifim ami nem ismeri fel a berakott CD-ket, csak kattog egy darabig. Lehet ezt otthon javitani, érdemes esetleg az olvasó optikáját ''pucolgatni''?

    ugyanezen hifi távirányítója fél éve nagyon fura jelenséget produkál: néhány funkciója újabban nem müxik: pl. a ki/be kapcsolás, a sleep ill. az egyik deck ''play'' gombja nem távvezérelhető. ezek fél éve soha nem működnek, az összes többi távvezérelhető funkció pedig azóta is hibátlan.... van esetleg ötlet miért lett ilyen /hogyan javítható?

    Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

  • ndrs

    tag

    PeliScan: ''Majdnem biztos, hogy (főleg kilnec év után) a vezérlőproci adta meg magát''

    - félre ne érts, nem vagyok én kicsit sem szakértő, de szerintem nem erről van szó. A jelenség ugyanis fokozatosan jelentkezett, először csak bizonyos CD-ket és csak nehezen volt hajlandó felismerni aztán ez a dolog egyre súlyosabb lett és egyre több CD-re terjedt ki, míg végül már nem ismer fel semmit. Kábé olyan mintha fokozatosan ''vakulna meg'' valaki.


    hogyishívnak:
    1edi funkciója van a távirányítón a gomboknak, magán a hifin ezek a funkciók pedig szintén gombnyomásra (nem pedig mechanika vagy több állású kapcsoló által) aktivizálhatók... Már szétszedtem a távirányítót (van rajta összesen 1 db chip +2 másik alkatrész), megtisztítottam, de semmi javulás. :-(

    Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

  • ndrs

    tag

    PeliScan:

    ott a pont. nem pörgeti fel a CD-t. Asszem szét fogom szerelni szegénykét, hogy a magam laikus kezeivel belekontárkodjak egy kicsit. Ettől függetlenül azt hiszem a motor felpürgésen kívül van még baja.

    Ha már kinyitom, akkor pucolgatom kicsit az optikát is, hátha! Távirányítóra továbbra sincsen javítási ötlet?

    Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

Új hozzászólás Aktív témák