Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz i2k #144608 üzenetére

    Amikor anno toltam a DaS 3-at 1080p kijelzőn (pedig egy Sony W8 volt), majd megjött az akkori első 4k kijelzőm egy QLED személyében, kb. úgy éreztem magam, mint aki visszakapja a látását. Olyan részletek jöttek elő, hogy kb. besírtam. OLED-re váltás után ez hátványozottan igaz volt. Nyilván megértem akinek már nem olyan a szeme, hogy nagyon lássa a difit, pl. ősAmigás 55 éves haver is csak nagyjából látja a difit, de azért a gamer társadalom nem csak boomerekből áll. (Mondja egy szintén boomer.)

    A 60 és 120 Hz kérdése dettó ilyen. A 60 csodás, jajdejó. Amíg meg nem szokod a 120-at, mert utána már kissé fura visszaváltani... na nem annyira, mint dadogós 30-ra 60-ról, de azért érzed, hogy visszaléptél. Hogy ennek ára van? Sajnos igen.

    Az ugráló frame-et meg szerintem mindenki utálja, alap, hogy kell frame limiter, ami sok esetben ingame is elérhető...

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • gyimger

    őstag

    válasz i2k #144608 üzenetére

    Engem se. Főleg, hogy olyan játékokkal is játszok, ahol ini hókusz-pókusz kell egyáltalán a FullHD-hoz és borzalmasan/sehogy se megy fentebb a felbontás. Én próbáltam PS2 játékot is PS3-ról futtatva, 4K tévén már nem akkora buli, mert szétesik.

    "The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

  • TBT

    addikt

    válasz i2k #144608 üzenetére

    Azt a munkát (Microsoft Office Word, Excel, Outlook, PowerPoint + Photoshop + fordítás), amit én csinálok, szerencsére még bírja a gép. :DDD
    Ilyen szempontból tényleg jobb a 4K felbontás, csakhát... jó lenne 1-2 játékot is úgy élvezni. Sokkal élesebb és részletesebb minden, mint FullHD-ban.
    Szeretném, ha a PS5 is tudna ilyet, de attól tartok, hogy a PS6-ig ez csak "álom" marad. Mert a PS5 nagyon küzd a natív 4K felbontással. Brutális kompromisszumokat vállal be a gép, hogy bírja tartani a 30 FPS-t egy Stellar Blade / FF7 Rebirth esetében. Pedig mindkét játék iszonyúan jó és tartalmas és megérdemelnék a jobb technikát.
    Persze a PS5 nem mai darab és amikor 2020-ban a piacra dobták, már akkor sem volt hardveresen csúcstechnika.

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Új hozzászólás Aktív témák