Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    Sziasztok.
    Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki tud egy jó megoldást a dologra.
    Adott egy LG CX OLED tv és egy 3080-as videókártya ami 2.1-es hdmi kapcsolattal van összekötve filmezés és játék szempontjából is. (Asus Intel 8. gen alaplap ha ez fontos)
    Minden remekül működik is, de 1 kényelmi dolgot jó lenne megoldani.
    Egész konkrétan azt hogy ha bekapcsolom a számítógépet akkor jó lenne ha automatikusan a tv is életre tudna kelni, úgy mint 1 sima monitor.
    Persze tudom hogy a tv-ből ez a rész hiányzik mert itt nem standy módba megy a tv hanem kikapcsol, de szerintetek van rá bármilyen lehetőség hogy működhessen a dolog?
    Persze a legtutibb dolog az lenne ha szoftveresen lehetne megoldani, de az sem kizáró ok ha valami hardvert kéne hozzá venni.
    Előre is köszi a segítséget :R

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz Patice #55438 üzenetére

    Köszi az infót!
    Tv-n be is kapcsoltam, de ugye pc-n se a windows de az nvidia vga nincs erre felkészítve.
    Persze találkoztam az usb-s cec asdapterel de ott írja is a honlap hogy hdmi 2.0a/b a támogatottság.
    Nekem meg 2.1-el van összekötve a kettő hogy legyen 4K/120hz.
    Így sajna ezt az opcót ejtettem.
    Gondolkodtam valami usb-s infra megoldásban is ami a bekapcs jelet küldené, valami webOS progi-ra, hálózaton keresztül küldene jelet, raspberry pi vagy media box dolgokban, de sajna az összes elképzelésnél zsákutcába jutottam :(
    Ezért gondoltam hátha ti tudtok valmi megoldást, de akkor ezekszerint meg kell barátkozni a gondolattal hogy nem fog menni :N

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák