Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taragas

    aktív tag

    Nos, a kövi a problemám: Átakarom alakítani a gépem, de igazából nem teljesen HTPC-t akarok, mert szeretek rajta játszani, és azért sztem, ha full közeli, vagy legalább gyors a játék. Az a baj, hogy nekem a trintity dual graphicsos megoldás kevés, de van a legtöbb alaplapon virtu(lucyd) is már. Arra én már megkaptam a választ, hogy egy 5800k kihajt egy 7850et(esetleg majd egy 6800k richland egy 7870-et, vagy 8850-et).

    A; Szóval a kérdéseim a következők:
    1, Virtuval járható e ez az út? Mármint lekapcsolja a virtu rendesen a 7850-et, ha nincs terhelés?
    2, Meg hova kell dugni majd a kábelt, az alaplapra, vagy a VGAba?
    3, Ha az alaplapra dugom, akkor mennyi a veszteség teljesítményben, ha meg a VGAba, akkor le kapcsolja e 3w-ra a kártyát, ami az AMD kártyák sajátossága( ha az alaplapra dugom akkor is)?

    B; A másik meg ami problémám van, az a memória:
    1; Mire érdemes most pénzt adni?
    2; Elviekbe a richland tudni fogja a 2133-at is, de érdemes e olyan ramra beruházni(ez kb egy 8 gigás kitnél 5-6k plusz, amit nem sajnálok rá, ha van értelme)?

    Válaszokat előre is köszi! :R

    UI: És bocsi, hogy ide tettem fel a kérdést, de máshol nem kaptam értelmes választ rá, de ez valamilyen szinten kapcsolódik a HTPC készítéshez, mert sokat nem játszom én sem, filmezek meg netezek, de utálom, ha nem full közelben megy egy játék(azért nem akarok ilyen 7970-et venni se, meg i7-et).

    [ Szerkesztve ]

    Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

  • Taragas

    aktív tag

    válasz Enszuke #19332 üzenetére

    Már megbocsáss, de pont hogy az kéne, mert nem a sebesség, hanem hogy mennyire innovatív az amd igpje az intelhez képest, de viszont 6670el egy szutyok a teljesítmény, de ha meg filmezek, akkor elég az, vagy ha alapabb játékkal játszok, akkor lekapcsolja a diszkrét kártyát a virtu, de 7850 az már elég komolyabb játékokhoz is. Meg nem veszek intelt, de ez nem az a topic, ahol erről vitát nyitok.

    Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

  • Taragas

    aktív tag

    válasz Bici #20997 üzenetére

    Nos erősen gondolkozom egy downgradeben, mert mostanában kevesebb az idő gamelni, de azért nem szeretnék lemondani a játékokról sem. Egy egyszer megjelenő richland csúcs apu+7850 párosításon gondolkozom(tudom nincs dual graphics, de kell az a proci erő, bár ha van athlonban variánsa, akkor az is jöhet, de nem akarom hogy sokat fogyasszon a gép, mert sokszor csak annyi időm van, hogy bekapcsolom, megnézek max 1-2 weboldalt, azt alvás, és intelt köszönöm nem kérek semmi kép sem ajánlatban sem). De gondban vagyok, mert milyen legyen a ház és a táp. Jó lenne ha 2x, 5,25-ös helyet is fogadna elől, mert kell a dvd meghajtónak, és az imon vfd-nek a hely. Szal tudtok e ajánlani egy olyan házat, ami elég ízléses, kicsit szellős, de csendes!, de belefér egy 7850, és hasonlít a formája egy htpchez, és relatív kicsi, és de jó elrendezésű belül. Ehhez még egy táp, ami kényelmesen elviszi ezt a rendszert..... És ehhez egy megfelelő procihűtőt, ami csendes, de relatív jól hűt terhelés esetén is, de befér a házba, és csak erős terhelésnél jön meg a hangja...
    Remélem érthető mit szeretnék: Egy gépet ami HTPC, de kicsit gamer is, és azért nem kell túl sok komprumisszumot kötnöm vele a gamek terén, ha arra kerül as or, hogy mondjuk hétvégén otthon ragadok, vagy van egy hét szabim, és ennek java részét otthon töltöm(és nem kertet kapálok épp... :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

    Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

  • Taragas

    aktív tag

    válasz canniball #21002 üzenetére

    canniball:Hú ez jól néz ki, csak azt nézem már nem nagyon kapható, bár biztos rá akadok valahol egyre. Ehhez milyen cpu hűtőt tudnál ajánlani? Ez a 380-es táp amúgy elbírná a konfigot, ha véletlen meghúzom a procit is.... :)) :DDD ?

    Pista000: Gondolkoztam ezen gyönyörűségen is, de egy: Nem htpcnek kinéző ház, kettő, nem lenne sokkal halkabb mint a mostani házam sajnos....

    Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

  • Taragas

    aktív tag

    válasz Bici #21018 üzenetére

    A TDP keret körübellül arra szólgál, hogy megmondja mennyi lehet a proci maximális fogyasztási kerete. Tehát eddig mehet el terhelhetőségben. Persze az AMD és az intel számítása különböző. Az AMD az elméleti maxot adja meg rögtön, az intel meg asszem csak az átlag tdpt adja meg vagy, a fölött picivel. Igen sokat számít az energia management. Pl az i3 kevesebbet fogyaszt mint a trinity film nézés közben, mert az AMD hagyta feleslegesen megemelni ilyen helyzetekben az órajeleket, amikor nem is lett volna rá szükség. De pl a richlandban pont ezt javították ki.

    Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

Új hozzászólás Aktív témák