Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz dezs520 #4930 üzenetére

    Sztem hamarabb kapsz választ, ha:
    -beírod, mi a különbség a két lap között, h ne nekünk kelljen megkeresni, ha te már úgyis nézted
    -beírod, mennyi az árukban a difi, h ne nekünk kelljen megkeresni, ha te már úgyis nézted

    Én legalábbis a magam részéről egy lusta disznó vagyok :K

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Magnat

    veterán

    válasz dezs520 #4932 üzenetére

    Jah, most nézem, a másik deszka Intel 9400 platform ... akkor első körben azt köll eldönteni, h az amd vagy intel közül nincs-e alanyi jogon kizárva vmelyik? Mert ha igen, akkor máris meg van oldva a dilemma.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • bikmakk

    tag

    válasz dezs520 #4932 üzenetére

    Valószínűleg azért nem mondtunk róla véleményt, mert még senkinek sincs itt ilyen lapja :)

    Nekem az Asus-os kistestvére van (P5N7A-VM), azzal tökéletesen meg vagyok elégedve. h264 kódolású filmek 2-5%-os prociterheléssel futnak, x264-et nem mindet viszi, de amit igen azt hasonlóan jól. Más HD tartalmat egyenlőre nem volt módom kipróbálni. Fogyasztási, pontosabb proci-terhetéses értékek is lesznek hamarosan (kb. 2-3 hét). A gyári chipsethűtőt cseréltem le, mert minden fórumon azzal ijesztgetik az embereket, hogy túlmelegszik, bár nálam ebből eredő probléma nem volt, meleg volt ugyan de stabil. (Hozzáteszem, én a processzort is szinte passzívan hűtöm, szóval az enyém sem kapott több levegőt mint másé, sőt.)

    A Gigabyte GA-E7AUM-DS2H-ról még sehol sem olvastam rosszat, sem tesztben, sem tulajdonosok véleményében, az biztos, hogy az nem melegszik a gyári hűtőjével. Ha Intel vonalon szeretnél elindulni, és hardveres gyorsítást szeretnél kisebb fogyasztás mellett, akkor válaszd ezt a lapot, ha pár ezerrel kevesebbet szeretnél költeni akkor meg az enyémet. Többnyire a közel hasonló teljesítmény mellett alacsonyabb ár miatt szoktak az emberek az AMD felé húzni.

    Az AMD-s lapokról meg bőven találsz a fórumban információt, mit játszik le és hogy, mekkora terheléssel, milyen fogyasztás mellett, tényleg mindent amire csak kíváncsi lehetsz, olvass vissza. Hogy azon a konkrét lapon mi van, az úgyis látszik a leírásán is, az "amiről nem tudod mi az, arra nem lehet szükséged" elvet követve könnyen tudsz közülük választani. Egyértelműen senki sem fogja tudni megmondani, hogy melyik a jobb, mert senkinek nincs mindkettőből otthon :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • band1103

    őstag

    válasz dezs520 #4938 üzenetére

    De miért várnál :U ? Ez a teszt nem elég jó? Van benne 780G meg E7AUM-DS2H-is . Ja, a keresőt használtam :W !
    Továbbá a E7AUM-DS2H 33-38 kiló míg a GA-MA78GM-S2H 18-23 ezreske de ha a lap legfejlettebb változatát választanád a GA-MA78GM-US2H-t akkor is csak 20-25ezerbe fájna neked. Ezek után nem lehet kérdés :N . Ha van akkor tedd fel és válaszolunk :DDD .

    [ Szerkesztve ]

    "A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

  • bikmakk

    tag

    válasz dezs520 #4938 üzenetére

    Ha tudsz angolul, akkor ezen a fórumon jó sok véleményt elolvashatsz, és ha feltételezzük hogy vannak olyanok is, akik nem hozzáértésből esetleg hülyeséget írtak, a nagy számú hozzászólások miatt még akkor is lesz egy átfogó, biztos képed a lapról mire végigolvasod.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • misirulez

    senior tag

    válasz dezs520 #4938 üzenetére

    Szia!
    Nekem Gigabyte féle ma78gm s2h van, nem tudom jól írtam-e.
    Ez az amit ph különösen ajánlottnak hozott ki.
    Mivel a benne lévő int. vga hardveresn támogatja a HD filmeket így processzornak a leggyengébb 45W-ot fogyasztó amd-t választottam.
    Ezért szerintem neked nem féltétlenül kell core2duo, drága is sokat fogyaszt sok hőt termel...felesleges...

    Ezen is megtalálható minden létező kimenet, ami számít > HDMI, dig.opt. hang az erősítő felé, stb.

  • bikmakk

    tag

    válasz dezs520 #4953 üzenetére

    Beszaggatni egyik egyik friss konfig sem fog, ettől ne félj.
    Egyébként abban igaza lehetett az eladónak (mert 2-3 hónapja még nem volt a boltokban ez a chipset), hogy ha csak a processzorkat vennénk alapul, a tesztek szerint az Intelek jobban HD lejátszásban.
    Egyébként még annyit hozzátennék, hogy még nem mondtad el, hogy a film nézés mellett még mire használnád a lapot? A jellemző programok igényei alapján is könnyebb lenne választanod, ha már megengedheted magadnak, hogy ne a pénz alapján dönts.

    Amúgy a lentebbi hozzászólásodban a "mi van a neved alatt" részben az (újonc)-ra gondolsz? Ez tulajdonképpen semmit sem jelent, nézd meg én mikor regisztráltam, és mégis csak (lelkes újonc) vagyok :) Az hogy az ember nem fórumozásra használja a PH!-t, nem azt jelenti, hogy kevésbé hozzáértő, nem hinném hogy bárki is ez alapján ítélne meg.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • band1103

    őstag

    válasz dezs520 #4951 üzenetére

    Én igazán szolid voltam. Többen vannak akik nálam intenzívebben kommunikálnak. Így felkapni a vizet? :)
    Frankón eldöntötted hogy mit gondolok. Nem a valóság számít hanem az hogy TE mit Hiszel rólam, ok. Ez is egy vélemény ezért tisztelni kell.
    Ami a témát illeti a következő a véleményem. Ha HTPC-be kell akkor engem nem érdek hogy játékban hogy domborít a lap ezért a 2 közül inkább a 780G. Miért is érdekeljen. Egy HTPC-nek nem profilja a játék.
    Lássuk hát azokat a tényeket amik valóban számítanak egy htpc-ben kiemelve:

    GeForce 9400: AMD 780G
    Üresjárat: 53W..........................41W
    HD play átlag 75W...........................60W

    1-0 ennek az AMD-nek. Árakat már írtam és véleményalkotásom fontos része ha nagy a különbség ezért hát:
    2-0 ennek az AMD-nek.

    Ha teszel bele egy 5050e-s procit (45W) Vagy egy X2 5000+ -at alul fesszelve akkor nincs az a jó nevelt 1080p-s videó ami megfogná. És a közeljövőben sem lesz!
    Tehát kizárólag erre a 2 lapra vonatkoztatva sokkal olcsóbban megkapod ugyanazt a HTPC teljesítményt AMD-be, sőt fogyasztással (tehát zajviszonnyal) is jobban jársz vele.
    1. De ha neked mindig is az intel kellett akkor fölösleges volt felvetned a kérdést.
    2. Ha nem számít a pénz és kell egy kis plusz teljesítmény játékra akkor az már nem htpc-t hanem kicsivel több, tehát ismét fölösleges volt pont ebben a topikban feltenned ezt a kérdést.
    Ennyi. Írtad hogy szívesen olvasol véleményt, gondoltam leírom az enyémet konkrétabban.

    bikmakk: Ez egy tipikus általánosítás. Mivel közelebről nem ismerem az intel cpu-kat ezért kérlek áruld el hogy melyik cpu-val veszi fel a versenyt egy x2 5000+-es.

    [ Szerkesztve ]

    "A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Új hozzászólás Aktív témák