Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bikmakk

    tag

    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne, remélem tud majd valaki segíteni. Gondolkodom egy teljesen passzív HTPC építésén és nehezen találom meg a nekem megfelelő házat: ritka, hogy elérhető árú HTPC háznak 2 db 5,25"-ös slot lenne az elején. (Sőt, mini-ITX méretben szerintem egyáltalán nem is létezik :( )

    A Thermaltake VF6000BNS LanBox Lite Gaming Cube háza viszont azt hiszem megfelelne nekem, mindössze az érdekelne, hogy az elején lévő két slot kipattintása után 5,25"-ös vagy 7"-os helyet kapunk? (Az egyik helyére optikai meghajtó, a másikba pedig egy iMon Inside kerülne) A LanBoxHT és a LanBox modelleknél azt olvastam, hogy 7"-os helyet kapunk, ahova displayeket lehet beszerelni, de ennél mi a helyzet? Aki rendelkezik ilyennel vagy legalább látott már élőben, az biztosan tud segíteni, nagyon megköszönném.

    Egyébként itt lehet látni róla pár képet, ha mást is érdekel.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    Most látom, hogy az imon Inside 3,5"-os helyigényű :B Mindegy, a kérdés azért még áll, mert a VFD még mindig 5,25"-ös.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz kiss_gee #4220 üzenetére

    Szia!

    Erősen valószínű, hogy nem fér bele. :( Ha megnézed a méreteket, 150mm magas a Ninja, 170mm magas a ház, így 20mm maradna alatta. Oda be kellene férnie az alaplap távtartóinak és a procinak, sőt gyanítom magának a ház lábainak is, nem számolva azt a pár mm-t ami még pluszban adódik (alaplap vastagsága, ház oldallapjainak vastagsága).

    Biztosan csak azt tudom, hogy a LanBox/LanBox Lite/LanBox HT házakba nem fér bele a Mini Ninja, pedig ott 29mm maradna pluszba ugyanilyen elgondolással. (Tekintve, hogy ezeket is ugyanaz a két gyártó készíti, valószínűleg ugyanazon az elven méregetik minden terméküket.)

    Remélem segítettem valamennyit.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz jayjay #4226 üzenetére

    Véleményem szerint olcsó HTPC-t ne akarj építeni, mert azok az extrák amiktől HTPC lesz (ház/méret, zajmentesség, távirányíthatóság, törekedés a passzív hűtésre), eleve nem az olcsó kategóriába tartoznak. Másrészről HTPC-t nem 1 évre épít az ember, azt nem kell lecserélni, ha újabb játékok jönnek ki, ezért picit bővebbre engedheti a keretet, mert 4-5 évig pár kisebb fejlesztéssel biztosan megállja majd a helyét a nappaliban.

    Sőt, szerintem játékra való gépet fölösleges HTPC házba tenni, mert a grafikai alkalmazások nagyobb hűtést igényelnek (hangosabb lesz).

    Az alaplap/videókártya választása attól is függ, mire szeretnéd használni, milyen filmeket néznél rajta? DVD és Xvid lejátszáshoz elég egy olcsó integrált VGA-s Gigabyte alaplap is, játékhoz nem árt ha inkább egy jobb VGA kártyát teszel bele. Ha HD tartalmakat is lejátszanál játék mellett, akkor keress egy HD feldolgozást is támogató VGA-t, vagy ha nem olyan fontos a játék, akkor egy G45 vagy nForce 730i/740i chipsetes alaplapot, de azt hiszem az AMD-nek is van saját HD támogató chipsetje. Olcsóbb és talán picit jobb eredményt érsz el egy olcsó alaplap+olcsó VGA párossal, de ha már a teljesítményfelvétel és a hőleadás/csöndesség is fontos, akkor jobban jársz az integrált VGA-val. Az is elmondható, hogy a HD tartalommal az Intel processzorok általánosságban jobban megbirkóznak (e7xxx fölött nincs AMD proci aki felvenné a versenyt).

    Most hirtelen ennyi jut eszembe.

    Szerk.:
    Ja és a kocka alakú SFF házakba microATX vagy ITX lapot kell venni. (Bár ITX-hez találsz egész kicsi házat is, csak ott a méret kedvéért kicsit alább kell adni a teljesítménybeli igényeket is: integrált VGA, max. két magos processzor.)

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz as_Rock #4234 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy ha multifunkciós gépet építesz, AMD alapon jobb az ár/érték arány. De - jelen pillanatban, szerintem - HTPC-hez leginkább az nForce 730i chipset passzol, amit csak Intel procis alaplapban találtam (ez is hardveresen kezeli a HD tartalmakat).

    Viszont azt is írtam, hogy ha egyértelműen játszani is szeretne, akkor jobban jár egy olcsó alaplap+HD támogatású videókari kombóval. Bár az is igaz, hogy azt hogy ehhez viszont szerintem is inkább Ati lenne jobb, azt csak odagondoltam.

    Megemlítettem azt is, hogy van az AMD-Ati párosnak is erre kihegyezett chipsetje, egyébként azt hiszem egy kicsit feljebb olvasva valaki említi is ezt.

    Én alapvetően Intel párti vagyok, az eddigi tapasztalataim alapján kevesebb ráfordított idővel lehet nem húzott, stabil rendszert építeni vele. Persze ezek az én tapasztalataim, nem feltétlenül van ez így mindenkinél. :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz jayjay #4231 üzenetére

    Azért Neked is válaszolok, mert lehet hogy kicsit képzavarban vagy a HDvel kapcsolatban. Ha már tudod, akkor nyugodtan ugord át az első két bekezdést. Egyébként is olyan stílusban írom, hogy bárki megértse aki később visszaolvassa.

    Az hogy FullHD tvre kötöd, az kis túlzással csak a csatlakozó szempontjából fontos. Az épp átlagos monitoroknak sokkal jobb a felbontásuk mint az épp átlagos tvknek, (ez mindig is így volt és gyanítom mindig is így lesz), így az éppen aktuálisan kapható videókártyák képesek lesznek mindkettőn megjelenítésre. Annál is inkább, mert a videolejátszó szoftver összébb húzza a képet, ha mégis nagyobb lenne, mint a felbontás/és széthúzza ha pedig kissebb, hogy Te mindig teljes képernyőn láthasd a filmet, függetlenül attól, hogy egy 7"-os előlapi LCD panelen vagy egy FullHD tvn nézed.

    Ettől függetlenül a HD tartalom itt a kódolást jelenti, amivel viszont a megjelenítő közvetlenül nem foglalkozik, az mondhatni csak kidobja a képernyőre a pontokat a beállított felbontásban. Bizonyos chipsetek illetve VGA kártyák hardveresen támogatják a HD dekódolást, azaz ahelyett hogy a processzor végezné el ezt hasonlóan bármilyen más számításhoz, a VGA kártya (vagy az integrált VGA) saját processzora (ezt hívjuk GPU-nak) leveszi a válláról ennek elvégzését. Így több marad a többi programnak, azaz több dolgot is tudsz csinálni a háttérben amíg HD tartalmat nézel (pl. letölteni, rögzíteni egy műsort a tv tuneren keresztül, stb.). HD tartalomnak számít a Blue-Ray, a HD-DVD, a DVB-T tunerkártyával megtekintett tv műsorok, valamint a h.263 és h.264 kódolású (többnyire mkv formátumú) videofájlok. Ha tervezel ilyesmit nézni a közeljövőben, akkor célszerű ilyen hardveres támogatásra játszani, mert nem jelent jelentős árkülönbséget, és amúgy is úgy működik, hogy a jobb/újabb VGA kártyák tartalmazzák, a gyengébbek/régebbiek pedig nem.

    A házakról egy picit: a fekvő típusú HTPC házak többnyire ATX méretű lapokat fogadnak, míg a kocka alakúak (ezeket említjük SFF azaz Small Form Factor név alatt) csak mini ATX (mATX, uATX ez mind ugyanaz) méretűeket. Utóbbiakat többnyire Lan Party házaknak hirdetik, mert kicsik, viszont egész erős játékos gép építhető beléjük.
    A laposakban szélességre van hely, de többnyire csak a low-profile (azaz alacsony) kártyák férnek bele (de tehetsz beléjük két low-profile VGA-t is összekötve, ha az alaplap biztosítja ezt a lehetőséget). A hűtésük nehézkesebb mint a toronyházaké, mert csak a laposabb CPU hűtők férnek el benne, (Jelenleg a torony tormájú CPU hűtők biztosítják a legjobb hűtést.) és mivel sok alkatrész van összezsúfolva, a szellőzés sem feltétlenül túl jó.
    A kockákban fölfelé sok hely van, így a levegőáramoltatás jobban megoldható. Ezekbe a miniATX méret miatt többnyire csak egy VGA tehető, mert ugyebár nincs annyi slot :) Ellenben mivel nem laposak, bármelyik VGA beléjük fér. Procihűtő esetén is elvileg beleférnek a közepes méretűek, de sokszor a kialakítása miatt nem megoldható (pl. pont fölötte alakították ki a táp helyét). Bár építhető bele erős játékos konfiguráció is, nem igazán lehet egyszerre mindkettőre jól kihegyezni, vagy erre, vagy arra, de kicsit elbillen az irány.
    Tehát mindkettőnek van előnye és hátránya is, az hogy milyet választasz szerintem személyes ízlés kérdése. Nekem jobban tetszenek a kocka alakúak, de erre rájátszik az is, hogy az igazán szép klaszikus HTPC házak félelmetesen drágák :((( (Az olcsóbbak közül meg sok az én ízlésemnek túlságosan puritán.)
    Ha távirányítót is szeretnél, célszerű előre kitalálni/utánaérdeklődni és úgy választani házat, mert egyik háztípus sem arról híres, hogy túlságosan bővíthetőek lennének. (HTPC házon kevés előlapi slot, SFF-ben kevés PCI slot, az USB-re dugható vevőegységek viszont nem tudják bekapcsolni a gépet a fotelből :) ) Persze ha olyat veszel amiben eleve van ilyen kiegészítés akkor ez a probléma megoldva.

    Konkrét terméket nem mondok most sem, azt hogy mit választasz abszolút attól függ mennyire játékképes gépet szeretnél. Az alaplap szinte mindegy, csak ne legyen túl gagyi :) Ha integrált megoldást választasz, akkor érdemes a lehető legjobbat választani, azzal még lehet játszogatni persze nem a legjobb beállításokkal. Azt hogy melyik VGA mennyire jó játékhoz azt pedig én sem tudom :DDD

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz jayjay #4238 üzenetére

    Notebookokban:
    Azt olvastam tesztekben, hogy az intel G45-ös chipsetes integrált videókártyák ugyan elviszi a HD tartalmakat, de nem elég erőteljes, az alatt pedig próbálkozni sem érdemes. Viszont az integrált HD-s Atik szerintem elvinnék, persze biztos nem árt hozzá egy közepesebb proci sem. A HD 3xxx modelleknél már konkrétan említik a 1080p-t (itt), annál gyengébbel szerintem itt sem érdemes próbálkozni. Az Nvidia először a 8xxxM sorozatban használja a 1080p szót, szóval szerintem ott is csak azok lehetnek esélyesek, de lehet inkább várni kellene még a következő, kiforrottabb 9xxxM sorozatra ott is.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz band1103 #4246 üzenetére

    Biztos vagy ebben?

    Az Nvidia oldaláról idézek:
    "PureVideo HD offloads 100% of movie playback for all HD video formats (H.264, VC1, MPEG-2)" (link)

    Az egyel előbbi generációs IGP-hez ellenben azt írják, hogy csak besegít a CPU-nak, tehát hem hiszem, hogy csak önfényezésről lenne szó az új chipsetet illetően. De majd tudatom veletek ha lesz ilyen lapom :))

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz (Kolombusz) #4282 üzenetére

    Szép igényes fekete házzal-kijelzővel (kb. ez teszi ki majd az összeg felét), mai játékok közepes futtatásával, lehetőleg halkan: természetesen megoldható, de nem árt ha olyan 150-200 ezer körüli összegben gondolkodsz.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Whito #4281 üzenetére

    Pár napon belül egy E7300-at próbálok majd meg passzívan elhajtani egy Cooler Master GeminII-vel, majd beírom a tapasztalataimat én is. Bár nem ragaszkodom a teljes passzivitáshoz, lehet hogy a tesztidőszak után két erősen leszabályozott 12cmes venti lesz rajta, ezt még majd megálmodom.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Whito #4294 üzenetére

    Nem kodek kell hozzá, pont ezért jó a hardware-es támogatás. Mindössze egy olyan lejátszóra van szükséged, ami képes ezt kihasználni. Pl. Media Player Classic Home Cinema vagy a PowerDVD. (valaki javítson ki, ha az utóbbit rosszul tudom.)
    Persze nem elég ezekkel lejátszani, be is kell állítani.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz sK0t #4291 üzenetére

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Sera26 #4442 üzenetére

    Én is csatlakozom egy erősen hasonló konfiggal:

    Alaplap: ASUS P5N7A-VM
    RAM: GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT
    CPU: INTEL Core2 Duo E7300
    HDD: WD Caviar Green 1TB
    ODD: LG GGC-H20LRB
    Ház: Thermaltake VF6000BNS LANBOX Lite
    PSU: Silverstone Fanless 300W ST30NF

    Bár a ház nem kimondottan HTPC ház, csak SFF viszont szerintem elég szép egy nappaliba és főként lényegesen olcsóbb :) Később még egy iMon VFD menne bele. (már ha összejön... :( ) Tesztelni nekem sem volt még időm vizsgaidőszak lévén, na de majd Karácsonykor :K

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz jayjay #4455 üzenetére

    Az enyém mondjuk nem Barebone volt, de ezek szerint biztosan árulják úgy is.
    CPU hűtőnek én egy Scythe Shuriken-t ajánlanék, ugyanis a táp pont fölötte foglal helyet, így azért korlátozottak a lehetőségek. (Maximum kb. 100mm magas hűtővel számolhatsz.)
    A hátuljában lévő két 60mm-es venti meglepően halk, viszont a 90mm-es ami elöl van (és a gyártó szerint halk), az kissé zizegő hangot ad, de szerintem ez csak egyedi probléma, talán nincs teljesen fixen rögzítve vagy belelóg a kábele vagy ilyemi. (Majd vmikor megnézem, csak kicsit körülményes hozzáférni ott az elejében, ki kell szedni minden mást a házból, és még nem volt hozzá kedvem.) Viszont nagyon tetszik benne, hogy az alaplap és az ODD-k helye egy-egy külön sínen van rögzítve, így egy mozdulattal ki lehet húzni a gépből, ez nagyban megkönnyíti a szerelést.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Zirowe #4460 üzenetére

    Én még ebben gondolkodtam anno: Sharkoon Rush Case (lenn a lap alján), hasonló stílus, hátha érdekel, a keretedbe ez is belefér.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    Fölösleges egymást piszkálni ilyenekkel, ki ebben hisz, ki abban. Egyébként ha az ember egyszerre csak egy dolgot csinál, tényleg elég lehet egy CPU is. A 3 éves notim is akadás mentesen játssza a releaserek készítette HD videókat, de pl. az ingyenesen letölthető hivatalos Egon és Dönci kiadás jobban hasonlít rajta képregényre, mint filmre. Mindenki azt vegyen, amit szerinte ki is használ, ennyi :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz K4jusz #4796 üzenetére

    Ez relatív: gyakorlatilag minden HTPC ház drága... 25 ezer Ft önmagában sok pénz, az ember eleve nehezen ad ki ilyen sokat egy házra (szerintem). Persze ez nem a Te hibád, mert gondolom Te is drágán vetted. Ha hibátlan állapotban van, szerintem előbb-utóbb (erősen valószínű, hogy inkább utóbb) el fogod tudni adni ennyiért. ~10-12-vel olcsóbb mint újonnan, ha ennél olcsóbban adnád akkor már majdnem féláron lenne :D A lanyha érdeklődésen meg ne csodálkozz: azért az emberek sokkal kisebb %-a használja a gépét HTPC-nek mint játékra.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Versus82 #4827 üzenetére

    300W bőven elég egy átlagos HTPC-nek, még akár 200W is elég lehet.

    Azt viszont ne felejtsd el, hogy a PC-t bekapcsolni, az USB-s iMonok nem tudják, csak azok amelyek PCI slotba vagy 3,5" vagy 5,25" bővítőhelyre szerelhetők. Én is így választottam meg a házam. (Az más kérdés, hogy iMont azóta sem sikerült vennem, bár lehet nincs is rá szükségem.)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Peetry #4828 üzenetére

    És ha vennél egy HD lejátszást támogató integrált GPU-s alaplapot, az nem lenne elég? Akkor nem kellene plusz videókari és plusz hangkártya. (Utóbbi mondjuk szerintem ígyis-úgyis teljesen felesleges.) És akkor egyből menne minden HDMI-n, bár pontosan nem értem mi a végső célod :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Peetry #4833 üzenetére

    Azt, hogy miért, már leírták előttem, itt van pár konkrét lap a teljesség igénye nélkül. Jelenleg én ebben a két gyártóban szoktam gondolkodni ha gépet rakok össze.

    AMD 780g chipsettel:
    ASUS M3A78-EM, GIGABYTE GA-MA78GM-S2H, ASUS M3A78 PRO, GIGABYTE GA-MA78GPM-DS2H (van még jó pár...)

    AMD 790gx chipsettel:
    GIGABYTE GA-MA790GP-DS4H

    nVidia GeForce 9300:
    ASUS P5N7A-VM

    nVidia GeForce 9400:
    GIGABYTE GA-E7AUM-DS2H

    HTPC célra ezek nagyjából ugyanazt képesek nyújtani. Ha már játszani/non-stop letölteni/mATX méretű vagy valamilyen más irányba is eltolódik a dolog, akkor aszerint célszerű választani. Én csak az enyémről (lásd az aláírásomban) tudok véleményt mondani, teljesen elégedett vagyok vele.

    Szerk:
    És tényleg, ott van az intel G45 chipset is, az egyel lentebb említett lap sokáig nálam is esélyes volt a mérete miatt, csak aztán nem találtam hozzá nekem megfelelő házat.

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Versus82 #4855 üzenetére

    Nem hinném, hogy kihasználnád azt, hogy 1066MHz-esek, általában 800MHz az ajánlott, mert HTPC-hez nem kellenek eget rengető sebességek. És persze kb. 2/3 annyiba kerül :)
    Egyébként ha megnézted, hogy az alaplap milyen memóriákat fogad szívesen, ott is írják, hogy van amit csak 800MHz-esnek fog felismerni, ráadásul ez ugye procifüggő is.

    Szerintem ne félj attól, hogy túl gyenge lesz a gép, ha utánaolvasgatsz a neten a prociknak, simán spórolhatsz pár ezret ott is egy gyengébbel. Mert nagyobb teljesítmény több hőt ad le, ahhoz erősebb procihűtő kell, ami viszont hangosabb. Egy jól szellőző házba simán építhetsz teljesen passzív rendszert is, és nem lesznek sebességgondjaid. Én pl. mindössze +3-+5 C-t veszítek ha lehúzom a ventiket (átlagos procihasználat mellett), és ez is csak lassan emelkedik fel, 1-2 nap folyamatos használat mellett. (Persze nem a gyári hűtőt használom.) Egy 4850-hez is elég lehet egy Mini Ninja passzívan, vagy ha úgy kényelmetlenül éreznéd magad akkor egy halk ventivel. (Persze csak ha befér a házba, az enyémbe pl. nem fért volna be.)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    Írnátok nekem pontos típust és/vagy beszerzési helyet ilyen fogyasztásmérőre? Keresgéltem de nem igazán találtam sok mindent... :( Ha mást nem, privátban valaki írja meg nekem. Köszi!

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz róland #4871 üzenetére

    Köszi! Na majd akkor én is befektetetek egybe ha lesz időm tesztelgetni picit :)

    Közben találtam még egy fogyasztásmérőt itt, belinkelem ha valaki később visszaolvasna.

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Enszuke #4890 üzenetére

    Azért az Intel chipsettel vitatkoznék. Amit Te írtál az még elmarad a 780g mögött, inkább az nForce 730i/740i, az újabb is, jobb is. :K

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz balkoger #4891 üzenetére

    Erre a lapra én is ráakadtam pár napja és szerintem is elég jó megoldás lehet egy HTPC-be, és az ára is igazán baráti. Azokat a bordákat lecseréled valami komolyabb passzív bordára és egy apró mini-ITX-es házban máris van egy szinte hangtalan géped :C
    Persze ha játékra is használná az ember akkor már kevés, de még akár netezős gépnek is véleményem szerint tökéletes.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Enszuke #4899 üzenetére

    Ja, így igazad van, akkor nem szóltam :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz band1103 #4897 üzenetére

    A D-SUB tudtommal bírja a magasabb felbontásokat is gond nélkül, ez a csatlakozótól és a kábel minőségétől függ. És a mi LG-nken pl. van D-SUB is :P Bár az "csak" HD-ready. És mintha valaki pár hozzászólással lejjebb mintha említést tett volna arról hogy nem mindenkinek van sok pénze, és van aki csak részletre tud tv-t venni ;]

    Szóval ez a lap nyilván nem azoknak van akik zsebből megvesznek egy Full-HD tv-t (ez már nem célzás), hanem akik spórolni akarnak, és valljuk be egy szép képű HD-ready tv-re sem mondható jóindulattal sem, hogy nem kerül sokba. (Egyébként nyilván van némi különbség, de nekem nem érne meg 100+ ezret hogy Full-HD legyen, de ez már nem ide tartozik.) A saját topikjában azt írja az úriember, hogy ugyan néha felment 90%-ra is a proci terhelése, de vitte a Full-HD filmeket is rendesen.

    Tehát HD-readyre bőven elég ez a lap, plusz abba az egy PCI slotba esetleg bele lehet tenni egy tvtunert, vagy ha nem kielégítő az az audio ami rajta van, akkor egy hangkártyát.

    Kevés pénzből ilyen pici PC-t építhet az ember, csak ne várjon tőle utána túl sokat :)

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz dezs520 #4932 üzenetére

    Valószínűleg azért nem mondtunk róla véleményt, mert még senkinek sincs itt ilyen lapja :)

    Nekem az Asus-os kistestvére van (P5N7A-VM), azzal tökéletesen meg vagyok elégedve. h264 kódolású filmek 2-5%-os prociterheléssel futnak, x264-et nem mindet viszi, de amit igen azt hasonlóan jól. Más HD tartalmat egyenlőre nem volt módom kipróbálni. Fogyasztási, pontosabb proci-terhetéses értékek is lesznek hamarosan (kb. 2-3 hét). A gyári chipsethűtőt cseréltem le, mert minden fórumon azzal ijesztgetik az embereket, hogy túlmelegszik, bár nálam ebből eredő probléma nem volt, meleg volt ugyan de stabil. (Hozzáteszem, én a processzort is szinte passzívan hűtöm, szóval az enyém sem kapott több levegőt mint másé, sőt.)

    A Gigabyte GA-E7AUM-DS2H-ról még sehol sem olvastam rosszat, sem tesztben, sem tulajdonosok véleményében, az biztos, hogy az nem melegszik a gyári hűtőjével. Ha Intel vonalon szeretnél elindulni, és hardveres gyorsítást szeretnél kisebb fogyasztás mellett, akkor válaszd ezt a lapot, ha pár ezerrel kevesebbet szeretnél költeni akkor meg az enyémet. Többnyire a közel hasonló teljesítmény mellett alacsonyabb ár miatt szoktak az emberek az AMD felé húzni.

    Az AMD-s lapokról meg bőven találsz a fórumban információt, mit játszik le és hogy, mekkora terheléssel, milyen fogyasztás mellett, tényleg mindent amire csak kíváncsi lehetsz, olvass vissza. Hogy azon a konkrét lapon mi van, az úgyis látszik a leírásán is, az "amiről nem tudod mi az, arra nem lehet szükséged" elvet követve könnyen tudsz közülük választani. Egyértelműen senki sem fogja tudni megmondani, hogy melyik a jobb, mert senkinek nincs mindkettőből otthon :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz dezs520 #4938 üzenetére

    Ha tudsz angolul, akkor ezen a fórumon jó sok véleményt elolvashatsz, és ha feltételezzük hogy vannak olyanok is, akik nem hozzáértésből esetleg hülyeséget írtak, a nagy számú hozzászólások miatt még akkor is lesz egy átfogó, biztos képed a lapról mire végigolvasod.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Iginotus #4936 üzenetére

    A bareboneokat mondjuk nem ismerem, de házra esetleg tudok tippet adni. Az olyan típusú házak mint az enyém (lásd aláírásomban) pont arra lettek kitalálva, hogy "kicsi legyen hordozható, és erős." Közös jellemzőjük általában hogy mATX lapot fogadnak, de teljes magasságú és hosszúságú bővítőkártyák is beleférnek (pont emiatt többnyire két optikai egység befogadására is képesek), valamint mivel "mutogatni is való" találni köztük nagyon szépeket. Párnak még füle is van, hogy könnyű legyen hordozni :D

    A teljesség igénye nélkül felsorolok párat, ha rájuk keresel úgyis meglátod hogy tetszenek-e egyáltalán, ezeket mind árulták itthon is amikor én vettem a házam (2008 dec.).
    Thermaltake LanBox series
    Aspire X-Qpack és X-Qpack2
    AeroCool M40
    Lian Li PC V300 és V350

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz dezs520 #4953 üzenetére

    Beszaggatni egyik egyik friss konfig sem fog, ettől ne félj.
    Egyébként abban igaza lehetett az eladónak (mert 2-3 hónapja még nem volt a boltokban ez a chipset), hogy ha csak a processzorkat vennénk alapul, a tesztek szerint az Intelek jobban HD lejátszásban.
    Egyébként még annyit hozzátennék, hogy még nem mondtad el, hogy a film nézés mellett még mire használnád a lapot? A jellemző programok igényei alapján is könnyebb lenne választanod, ha már megengedheted magadnak, hogy ne a pénz alapján dönts.

    Amúgy a lentebbi hozzászólásodban a "mi van a neved alatt" részben az (újonc)-ra gondolsz? Ez tulajdonképpen semmit sem jelent, nézd meg én mikor regisztráltam, és mégis csak (lelkes újonc) vagyok :) Az hogy az ember nem fórumozásra használja a PH!-t, nem azt jelenti, hogy kevésbé hozzáértő, nem hinném hogy bárki is ez alapján ítélne meg.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    Sziasztok!

    .ts kiterjesztésű filmet (1080p, VC-1) mivel célszerű lejátszani? MPC-HC-vel próbáltam, de az nem viszi egyáltalán. PowerDVD8 lejátsza, de kissé akadozik. Nem a teljesítménnyel van a baj, mert nem izzad meg tőle a proci. Azt sem hinném, hogy ha optikai tárolón lenne az bármit változtatna a dolgon. Esetleg valami más ajánlott program?

    Illetve aki szintén használja/ta ezt a progit (PowerDVD8), annak nem volt problémája a DXVA-val? Mert hiába kapcsolom be, a következő alkalommal ha belépek a beállításokba újra ki van véve belőle a pipa. MPC-HC-vel nincs ilyen gondom, tehát nem a hardverrel van a baj.

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz band1103 #4956 üzenetére

    Pl. itt lehet erről olvasgatni, bármelyik filmmel kapcsolatos tesztet nézve mindnek kéklik a teteje, a HD vonatkozásúaknak különösen. Persze az ár-érték arány más (ott nyilván inkább az AMD felé billenne a mérleg), de én csak a teljesítményről beszéltem.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    Próbáltam úgy is, hogy az MPC-HC használja a PowerDVD VC-1 kodekjét, de úgy sem játszotta le, mondjuk nagyon nem erőlködtem vele, de akkor délután majd kipróbálom ezeket. :R

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz band1103 #4987 üzenetére

    Na ne mondd már, hogy Te abból azt olvastad le, hogy az AMD-k teljesítménye jobb :U

    Ez most pont nem volt jó összehasonlítás, mert olyan mintha azt mondtad volna, hogy a Balaton azért mélyebb mint a Bajkál tó, mert tetszőleges mélységbe mutatva mindig tudsz a Bajkál tavon olyan mélységet mondani ami közelebb van a vízfelszínhez. :D Sarkítva: bármilyen AMD-t választok mindre azt mondod hogy Pentium I és már nyertél is :D De fordítva már nem működne a dolog: ha én mondok egy tetszőleges Intelt nem mindnél tudsz mondani jobb AMD-t és és ha pedig Te mondasz egy AMD-t akkor bármelyiknél lehet jobb Intelt mutatni. Ebből a szempotból legalábbis. (És ha valamit mindkét irányba igazolok az már a matematikában is bizonyításnak számít :P )

    Plusz egy szóval sem mondtam hogy az Intel jobb lenne, csak azt, hogy ha félretesszük az árat ás a MHzeket és csak azt nézzük %-ban melyik processzor van kevésbé kihasználva HD lejátszás közben, akkor Intel a válasz. Ebben jobb, nem abszolut jobb. Ki-ki a saját igényei szerint választ, az egyéb célok alapján, teljesen mindenre kiterjedően nem is lehetne jobb gyártót választani, az egyik ebben jobb, a másik abban, itt most azért írtam a HD lejátszásról mert ez egy HTPC-s topik.

    Egyébként pedig ki mondta hogy elmúltam 10 éves :))

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz band1103 #4991 üzenetére

    Na jó, azt aláírom, hogy nem definiáltam pontosan melyik processzorok(ok)ra gondolok, és persze, hogy nem terjeszthető ki minden processzorra. De azért szerintem ha ilyesmiről beszélünk logikus, hogy az épp aktuálisakról, mert a régieknél már oly mindegy, melyik szaggat be jobban :DDD Másrészt tulajdonképpen mindegy, hogy 3% vagy 13% a processzor terhelése. Annyira amúgy sem célszerű kicentizni a rendszert (hacsak nem kényszerít rá valami), hogy hú, ez még 93%-os terheléssel fogja vinni, mert lehet hogy az aktuális konfigurációval az inkább 103% lesz... (Nem is tudom minek oktatom itt a népet, aki új, az úgysem fog visszaolvasni :((( )

    De ha valaki a hozzászólásom alapján P3-s HTPC-t épít 1080p-s filmekhez az meg is érdemli tulajdonképpen, nem azért mert gonosz vagyok, hanem mert aki már ennyire nem ért hozzá, az jobb ha inkább kulcsrakész megoldást vesz, már csak a saját biztonsága érdekében is :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon megköszönném, ha valaki aki hardveresen játssza le a h264 kódolású filmeket, vetne egy pillantást erre. Csak egy pár megás részlet, igazából csak az érdekel, hogy mit tapasztal lejátszás közben, viszi-e hardveresen, nincs-e valami probléma a lejátszással, stb. A hang az lehet hogy csúszik és a képminőség sem a legjobb, de most nem is ez lenne a lényeg.
    Előre is köszi, ha valaki kipróbálja.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz tukko1 #5189 üzenetére

    Billentyűzet+touchpad:

    Logitech diNovo Edge
    Lenovo USB Keyboard with UltraNav

    Egyébként az Adesso és a Solidtek (itthon még nem láttam boltban, de ha meg tudod oldani a küldföldről rendelést, akár itt a PH!-n is vannak olyan emberkék akik az aprók között ilyen "szolgáltatást" ajánlanak) elég sok ilyen billentyűzet+touchpad kombót gyárt (és sokkal olcsóbbak mint a nagyobb márkák megoldásai).

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz tukko1 #5310 üzenetére

    Lehet hogy hülye kérdés, de ha nem akarod használni, akkor miért szeretnéd beletenni? :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz GuMiSZu #5539 üzenetére

    Az Avisynth egy ún. frame-server program, tehát a lejátszáshoz mint olyanhoz semmi köze sincs. A lejátszást olyankor is valamely médialejátszó végzi, csak minden egyes képkockára alkalmazhatók az avisynth scriptben leírt módosítások.

    Egyébként Neked is azt mondom amit mindig: ne akarj olcsó HTPC-t építeni, mert később ha nem leszel elégedett a teljesítményével már nem fogsz újat építeni, csak szívhatod a...fogad :) Inkább szánj rá többet, mert tv-t sem 1-2 évre vesz az ember, hanem minimum 4-5 évre. Ha a HTPC-d a mostaniakkal pont megbirkózik, mi lesz 1 vagy 2 év múlva?

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz GuMiSZu #5548 üzenetére

    Van olyan plugin, ami a GPU-t használja (pl. FFT3dGPU), és gondolom semmi akadálya nem lenne, hogy bármely plugint átírjanak ilyenre, csak szerintem még senkinek sem jutott eszébe, hogy ezzel foglalkozzon. Az FFT3dGPU-nak azért van létjogosultsága, mert az a hosszas tömörítési időt hivatott lerövidíteni azzal, hogy a munka azon részét a GPU-val végezteti el.

    A GPU is egy processzor, tehát csak attól hogy grafikára van optimalizálva nem biztos, hogy hatékonyabb lenne a resize/sharpen/stb mint ha a CPU végzi ugyanazokat a számításokat. Persze ez csak tipp, lehet, hogy tévedek.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz zsozso1 #6550 üzenetére

    Asus P5N7A-VM? Ha a procihűtőd nem nyom elég levegőt a lapra, a chipset hajlamos melegedni, nem árt rá egy kisebb venti vagy egy nagyobb chipsethűtő (gyári Intel procihűtővel állítólag nincs ez a probléma), de ezt leszámítva én meg vagyok vele elégedve lassan egy éve. Mindig stabil volt, csak HD lejátszás közben a hőfok felszökött 90 fok fölé, bár ehhez hozzátartozik hogy akkoriban a gép (a házhűtőket kivéve) csak passzív hűtést kapott.

    Illetve: ez? iponéknál szokott is lenni ami ki van téve.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz zsozso1 #6557 üzenetére

    Megmondom őszintén nem vagyok a SPDIF avatott szakértője, de itt azt írják van rajta, és ezen a képen az alsó sarkában az USB és a HDMI között az nem az? Itt egy másik kép is.

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz fecus #6558 üzenetére

    Én is sokat gondolkodtam anno a ház kérdésen, és végül vettem egy szép, kijelző nélküli házat, hogy majd a későbbiekben teszek bele egy iMon VFD-t. Nos, azóta sem tudtam venni, de igazából nem is hiányzik...persze baromi jól nézne ki, de kb. +25k Ft-ot így utólag belegondolva nem biztos hogy megér. (Akár házzal együtt, akár külön veszed, nagyjából ennyivel kerül többe.)

    Egyébként igen, ha nem rossz a szemed, el lehet olvasni a kanapéról a kijelzőt. Ha pedig pl. pont rásüt a nap, akkor 1 méterről sem tudod elolvasni, szóval olyan ez, mint egy DVD lejátszó kijelzője.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz scanman #6572 üzenetére

    Itt a döntés leginkább a mérettől függ:
    A Zotac GeForce 9300-ITX Wi-Fi-vel biztos hogy jobban jársz, mert egyértelműen erősebb géped lesz. Persze ahhoz még venni kell tápot, hűtést, ezek nyilván nagyobb méretűek és valamivel hangosabbak is, mint egy integrált Atomos megoldás.
    Ha nagyon pici&halk&kisfogyasztású de tényleg csak netezésre és egyszerűbb HTPC feladatokra alkalmas gépet szeretnél, válaszd az integráltat, ha pedig rendes vasat akarsz a gépbe, az bizony lemondásokkal jár, de cserébe kevésbé lesz gondod nagyobb felbontásokon, újabb szabványokkal, stb. Valamit valamiért, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mit tart fontosabbnak :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Kobak 27 #6574 üzenetére

    Először is, milyen típusú a tv, FullHD vagy HDReady? Nyilván a FullHD picit izmosabb videókártyát igényel.

    Wifi: előfordulnak olyan lapok amik alapból wifisek, de ez ritka, igazából egy PCI-os wifi kártya ~4000 Ft, nem feltétlenül dobja meg a költségeket.

    Halk legyen: na ez már érdekesebb, nagyobb teljesítmény -> több hőt termel -> nagyobb hűtést igényel -> több zajjal jár. A kérdés az, pl. játszani szeretnél-e majd rajta néha? Vagy amit felvennél tv-ből azzal mit szeretnél kezdeni, megnéz-töröl, vagy átkonvertálni XviD-del/x264-gyel és tárolni? Ezek nyilván erősebb procit/videókártyát igényelnek.

    RAM: bár egy HTPC-nek 2GB is elég lehet, igazából a memória úgyis olcsó, sosem árt ha kicsit több van mint amennyi kellhet.

    Hangkártyában nem tudok tanácsot adni, engem kielégít az alaplapi integrált 5.1/7.1

    TV tuner: tudtommal csak SAT-os kártyákhoz lehet CI kiegészítő kártyát venni, legalábbis én időről időre utánanézek és nem találok rá megoldást. Másrészt, a set-top box éppen arra való, hogy a szép digitális adást átkonvertálja analóggá, és úgy adja tovább a TV-be, kivéve persze ha HDMI-vel dugod össze. A HDCP (a HDMI másolásvédelme) lényege viszont pont az, hogy jó minőségben ne tudj felvenni (holott saját célra TV-ből felvenni egyébként teljesen legális lenne, de ez most nem ide tartozik), így ez sajnos nem megoldható. De analóg TV tunerrel fel tudsz venni bármit ami a set-top boxból kijön, illetve DVB-T tunerrel a földi sugárzású digitális adásokat. Nem lesz rosszabb minőségű, mint amit a TV-ben látsz, plusz most már vannak h.264-ben rögzítő TV tunerek is, persze azok alá kell egy picit erősebb proci is.

    Rádió tuner szokott lenni a TV tunerekben, csak arra kell figyelni vásárláskor, hogy a kinézett modell ne olyan legyen amiben pont nincs.

    Blu-Ray lejátszó-DVD író kombót már ~25 ezerért lehet venni.

    Tetszőleges 1 TB-os winyó, én a WD10EADS-ot ajánlom, vannak nála gyorsabbak, de egy HTPC-be minek :)

    Az alapkonfig összerakható 80 meg 200 ezerből is, attól függ milyen igényeid lennének, Intel vagy AMD, integrált vagy kártya VGA, stb.
    Házat nézz szét a LianLi-k között, azok általában egyszerűek de szálcsiszoltak.

    Ha mondasz pontosabbat, esetleg én is tudok pontosabb konfigot is ajánlani :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Dot #6577 üzenetére

    Ha csak Édesanyádnak szeretnél egy kisebb MediaCentert, akkor elég lehet egy integrált procis Atom vagy Ion megoldás, halk lesz, alig nagyobb mint egy videó, 1-2 GB ram.
    TV tunernél, mint ahogy egyel korábban is írtam, HD-ben nem tudsz felvenni, csak analógban, de ha Digi-t nézel, akkor is analógot nézel, csak legfeljebb nem tudsz róla :) (a jel csak a beltéri egységig digitális) Ettől függetlenül persze nem lesz rosszabb a felvétel, mint amit a TV-n látsz. Csak ha szoftveresen tömöríti a felvett videót kell valamivel erősebb processzor, de ha hardveres tömörítésűt veszel (MPEG2), akkor az leveszi a terhet a proci válláról. Árban nem annyira lényeges a különbség.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz G4ga #6585 üzenetére

    Távirányítót külön is tudsz venni, itt a ph!-n is árulnak páran (újat is), 3-4 ezer Ft-ért. Csak ezért ne válaszd ezeket a lapokat. De ha egyébként megfelelnek az igényeidnek, akkor persze ez egy csábító extra lehet :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz zsola32 #6598 üzenetére

    Ahogy már írták is, csak alaplapi USB csatlakozó kell hozzá, illetve a távirányítóval történő ki-be kapcsolást elősegítendő az alapi power on csatlakozó és a ház bekapcsológombja közé kell tenni az IR vevő kábelét, valamint már csak tápellátás kell a VFD-nek, ez is hasonlóan van megoldva. Szóval emiatt ne aggódj.

    (Egyébként ha ATX méretű házat veszel, nem muszáj mini-ITX méretű lapban gondolkodnod, mert később esetleg szükséged lehet további slotokra és akkor már csak az alaplapcsere segít, ami minél később következik be, annál kisebb a választék.)

    Ne félj interneten keresztül vásárolni, vannak megbízhatóbb helyek, tapasztalatom szerint azok, ahol személyes átvételt is lehetővé tesznek, gondolom mert arc nélkül könnyebb genyózni a vevővel :) Egyébként tudtommal a boltok nagy része ugyanabból a pár nagykerből szerzi be az árut, az ritkább, ha egy-egy gyártó termékeinek behozatalával külön foglalkoznak.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Kobak 27 #6606 üzenetére

    Szia!

    Az biztos hogy ez a lap kiemelkedő a hangkártya tekintetében, és Te végül is pont ezt keresed. Mondjuk a távirányítójára nem biztos hogy szükséged lesz, mert a Hauppauge TV kártyák többsége emlékeim szerint Windows Media Center kompatibilis is, így nem biztos, hogy szükséged van a távirányítós változatra, ha úgyis veszel tuner kártyát. (Bár azt nem tudom, hogy milyen media center software-t tervezel használni, vagy egyáltalán tervezel-e használni.)
    Az Athlon II X2 240-hez mit szólsz? még nem feltétlenül mondható drágának, a HD lejátszással önmagában is megbirkózik és 65W TDP azért szerintem még egyáltalán nem mondható vészesnek HTPC ide vagy oda.
    Ha spórolni szeretnél a memórián, inkább a mennyiségén spórolj, végül is 2GB is elég, ha pedig később valamiért többre lesz szükség, még mindig vehetsz bele.
    Itt a ph!-en népszerűek a Leadtek tunerek is, köszönhetően annak is, hogy bzoley elég jó "háttértámogatást" alakított ki köré, gyakorlatilag ha elakadsz bármiben tud segíteni. Nekem is Leadtek van már legalább 3 éve, és tökéletesen elégedett vagyok vele. A Hauppauge ugye arról ismert hogy többnyire - ha nem mind - hardveresen képes felvenni, és elég jó a kompatibilitása is a Windowsokkal. Mondjuk mostanában nézegettem a hibridjeieket és drágállottam őket, de ez már csak személyes vélemény :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

Új hozzászólás Aktív témák