Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz DonMaster #52578 üzenetére

    Kicsit furcsa kérés a HTPC topikban egy/két NAS kérés, bár sokaknak a kettő egyet jelent én mégis azt tanácsolnám, hogy ne keverd.

    Ha egy FreeNAS-sal szoftverezett gépet akarsz összerakni, akkor nem tudom, hogy az alá (rá?) lehet-e egyáltalán bármilyen lejátszó programot rakni. Más részről pedig ha NAS funkciókra van szükséged, akkor inkább dedikált gépet, akár gyári NAS-t ajánlanék, amit el tudsz rakni olyan helyre, ahol nem zavar senkit. AD (Active Directory) nem tudom melyiken lehet összehozni, ilyet sosem próbáltam még, lehet tudják a gyári NAS-ok is. Bár a jobb gyári NAS-ok olyan csendesek, hogy csak a HDD-k hallatszanak ki belőlük. Harmadrészt: ha (otthoni) felhő szolgáltatást is akarsz, akkor a gépnek 24/7 mennie kell, hogy bármikor elérhető legyen a szolgáltatás. Ilyen esetben én mindenképpen aktív hűtéssel látnám el a gépezetet, akármennyire is csendesek, vagy hűvösek az alkatrészek.

    Ha van affinitásod szoftverezni egy épített gépet, akkor ekkora keretből vagy HP Microservert vennék készen, vagy építenék magamnak egy PC-t, ami csak NAS funkciókat látna el.

    A lejátszást pedig egy másik gépre bíznám, ami akár lehet egy Amlogic procis kis doboz (PH! fóruma itt), ami passzív. Vagy nézz át a médialejátszós topikba lejátszó ügyben.

    (#52581) alfa_145:

    Ha Win10-et szeretnél alapnak, akkor azt tudd, hogy Intel-nél Core i3-tól felfelé van támogatva a HDR + a legutóbbi (2018 öszi) nagy frissítéssel elméletileg rendbe lett rakva a HDR kiküldés, gyakorlatilag még nem tudom, hogy hogyan működik, tényleg ki tudják-e adni a jelet a PC-k.

    Alapvetően neked elég egy Kaby Lake i3 vagy nagyobb procis gép, aminek az IGP-je tudni fogja azt, amit leírtál. VGA külön nem szükséges. RAM-ból 2x4 GB-ot ajánlanék. Erre a célra egy Intel NUC tökéletes lehet (pl. Intel NUC7i5BNK), ebbe kell RAM, meg M.2 NVMe, vagy normál (2,5) SSD (a magasabb házas modellbe Intel NUC7i5BNH).

    Program lehet az ingyenes Kodi, vagy a fizetős JRiver.

    Távirányításhoz egy filléres MCE kompatibilis RC6-os táv, vagy Logitech Harmony lesz jó. (A fent említett Intel NUC-okban beépített infra vevő is van.)

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Patice

    Topikgazda

    válasz DonMaster #52860 üzenetére

    Van valami oka, hogy ezen a gépen Win Server-t használsz?
    Win Server-en milyen torrent klienst használsz?

    Tippre olyan, mintha csak egy magot (tudna) használna a torrent kliens.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Patice

    Topikgazda

    válasz DonMaster #52866 üzenetére

    Virtualizációhoz kell a sok és elég gyors RAM. Ha most csak egy slot-ban van RAM modul, akkor ja, kellene bele még RAM és olyan sebességű, amit max támogat (vagy 2400, vagy 2666 MHz-es).

    Hyper-V server-t nem próbáltad? Ha csak virtuális gépeket futtatsz, akkor host-nak állítólag tökéletes. És ingyenes. ;)

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • ronson

    őstag

    válasz DonMaster #53070 üzenetére

    Sziasztok

    HTPC-t építek 4k HDR tv-hez. Mivel a nappalim egyben a hálóm is, így a nagy PC-m megy a háztól és ennek kell két monitort kiszolgálnia majd.
    Próbálom minnél hatékonyabban kihozni, így egy brand SFF gép lesz. Na most a problémám az, hogy abban gondolkodtam, hogy az I3-7100 HD600-a fogja ellátni a GPU szerepét, de nem találok árban olyan gépet, aminek 2 HDMI kimenete lenne. Szóval képbe került, hogy kerülhetne bele egy Geforce GT 1030. Ez árban még beleférne. A kérdésem az lenne, hogy a kettő közül, melyik jobb ilyen célokra, illetve, hogy egyáltalán megfelelnek-e?

Új hozzászólás Aktív témák