Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz joydrv #55752 üzenetére

    Egy szóval nem mondtam, hogy az S9xx-ek nem jók, vagy hogy "túl olcsóak". Szeretem az "olcsó" (=jó ár/árták arányú) dolgokat, és az Amlogic-os boxokat is. Vagy az, vagy egy ("normális") PC, ha már okosítani kell. Én az utóbbit preferálom, mert univerzális és moduláris. Ez utóbbi (többek között) a bajom valamelyest a NUC-kal. Nyilván nem rossz, és megvan a maga célközönsége - nem én. (Ha már annyira minigép IGP-vel, akkor inkább valami AMD alapút vennék, de nem vagyok annyira képben, hogy mekkora méretben van reális AMD alternatíva.) A "2-3. generációs" meg jó lesz "4-6. generációsnak", de persze vannak újabbak is. (Mondjuk azok már szintén nagyon drágák.)

    S905X3 vs. X4: Nem mondtam, hogy az S905X3 ne lenne jó, sőt. Igen, minimális a különbség, de az X4 mégiscsak újabb és jobb, nem? Valószínűleg ár-értékben jobb az S905X4-nél. Az meg, hogy mennyibe kerül egy box, az egy dolog önmagában. Nem muszáj 50-60 ezreset venni, ami szerintem már a teljesen overkill kategória. Pontosabban én akkor már inkább elgondolkoznék egy PC-n, valamivel többért. Nem céleszköz, és nem is jobb a boxnál, viszont cserébe univerzális.

    20-30 ezernél aligha adnék ki többet egy boxra, még ha csábító is egy "high-end" box tudása és hardvere. Az S922 meg nem azért jobb, mert drágább, hanem pont fordítva. ;) 8 rekeszes NAS-t is lehet venni egymilliónál többért is i7-es procival meg 32 giga RAM-mal, vagy feleannyiért se 4-8 giga RAM-mal, AMD procival. Nyilván jó az előbbi, de nekem az utóbbi is bőven elég lenne.

    Hogy a VLC szar-e: egy Dell IPS monitoron (24") nem vettem észre különbséget MPC-HC/madVR-hez képest, pedig "próbáltam". (Az 55"-os 3D-s LG IPS LCD-nken meg nem próbáltam ki, mert 2 gyerek mellett egy kis lakásban úgyse tudok "mozizni". Majd ha végre költözünk...) Nyilván nem ugyanaz, mintha egy 77"-os kalibrált OLED-en hasonlítottam volna össze őket, de nem olyan szar a VLC, mint azt sokan próbálják hinni.

    Én a helyedben inkább az OLED-et venném, 65" már nem olyan kicsi. A volt cégemnél volt 85 (vagy 88"-os?) Sony TV. Nagy, akárcsak az élmény, de a képminőségének köze se volt az OLED-hez. Ha meg annyira kell a brutál méret, és/vagy az igazi mozis élmény, akkor projektort vegyél. Persze az se lesz olcsóbb, pláne egy jó vászonnal.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák