Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz No.01 #48507 üzenetére

    Tök jól emlékszel, ugyanis ha laptop és Skylake i3, akkor vélhetően egy i3-6100U-ról beszélünk, amiben HD520 van. Az enyém asztali, ami i3-6100 (U nélkül), abban HD530 van. Ha érdekel, itt egy összehasonlítás.

    Ha egy gépben nincs dedikált VGA, akkor jobb híján az iGP dübörög, ami a RAM-ból harap ki egy részt a működéséhez. Ahhoz, hogy ezt minél optimálisabban (gyorsabban) tehesse, célszerű a RAM-ot minél gyorsabbra választani (dedikált VGA-nál ez nem annyira játszik, hiszen ott a videokártyának saját memóriája van). RAM-nál viszont nemcsak az órajel számít, hanem az is, hogy hány csatornán képes(ek) működni az(ok) a memória modul(ok), azaz összességében a teljes RAM milyen sávszélességgel szolgálja ki a rendszert. (Persze számít még az időzítés is, de ahhoz én nem értek. :B ) A single-channel és a dual-channel összehasonlítására született egy remek kis cikk itt a Logout-on, érdemes átfutni.

    Azt kéne tehát kideríteni, hogy ezzel a 4 GB-ra való felturbózással kierőszakolható-e a dual-channel-es működés, és ha igen, akkor pontosan milyen modulra lesz szükséged (órajel, időzítés stb.) ehhez.

    Aztán persze lehet, hogy túllihegjük ezt a témát, mert a Full HD lejátszásához talán a single-channel is elég, ezt majd a helyi szakértők megvéleményezik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • bnorci71

    addikt

    válasz No.01 #48507 üzenetére

    kezdésnek szerintem távból elég egy ilyen a HTPC funkciókhoz elég mármint a Kodi kezeléshez, pc irányításra még mindig a bill+egér a legjobb szerintem

    vagy amit Calogero fórumtárs linkelt jó kis all in dolog lehet én is beruházok egyre,
    bill nekem ritkán kel ezért elég az a kicsi, is a videók elindításához leállításához váltáshoz görgetéshez dedikált gombok vannak rajta így a KODI-t jó le lehet vele irányítani, a kicsi tapipad is elég amikor ritkán az egér kel ahelyett hizs a mostani távirányító 4irány gombjával is elvagyok ha ritkán az egér kel

    Calogero
    W10 alatt is megy? Nehogy beruházok rá és most akarok átállni W10.re aztán pofára essek

    [ Szerkesztve ]

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Új hozzászólás Aktív témák