Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Oszilaci #38616 üzenetére

    Te meg talán az én írásom ami szerint VAN 7750-em és MÉRTEM is.
    Tisztában vagyok a TDP keret jelentésével, a full/valós terhelés arányaival is, ezekről írtam is.
    (Alulfeszelésről, állítható TDP keretről nem beszélnék mert azt már nem is merem feltételezni, hogy megértsétek.)

    Jó lenne nem hülyének nézni az embert, ha viszonylag sok konfigot és saját mérést dobott már be 1-2 topicba. Többször értekeztünk már TDP-kről itt és más topicokban, eléggé tisztában vagyok a vélt és valós helyzetekkel is. Pl. az AMD elvben maxot ad meg, ami fölé nem megy, az Intelnél "hivatalosan" is átléphető a TDP limit (és van long, short is ugye). Meg ugye vannak TDP osztályok is ami így nem feltétlen egy hw pontos TDP-jét mutatja. A valós helyzet is más sok esetben, pl. az AMD APU-k hajlamosak átlépni vagy ha úgy tetszik inkább jobban súrolni a TDP-t. Erről meg épp Abuval és rudival vitatkoztunk korábban. Én is azt láttam amit bajnokpityu. Vagy átlépi a TDP-t vagy ha nem (ezt mondták rudiék) akkor is nagyon súrolja... szerintem felülről. :)
    Én is mértem ugyanis 65W APU-val komplett gépre 105W körül amiből legalább 15W-ot már nem lehetett semmivel magyarázni, se körítéssel, se táp hatásfokkal, stb...

    Ettől függetlenül - pityunak írom - a 45W TDP@100-120W-ot majdnem kizártnak tartom még ennek fényében is. De persze mivel sw-sen is állítható/szabályozható végül is hibás működésnél benne lehet a pakliban.

    @bajnokpityu.
    51/47= 8% előny.

    Segítek:
    Légyszi próbálj meg két arányszámot összeszorozni. Linkeltem neked egy ábrát ami szerint az R7 250 kb. 42%-kal gyorsabb mint egy A10-7850K. És leírtam mellé, hogy a 7750 pedig kb. 10%-kal gyorsabb mint egy R7 250. Tehát...... a 7750 kb. 55%-kal gyorsabb, mint egy A10-7850K GPU.
    Az már csak apróság, hogy nem 1db játék 1db átlag fps-ét néztem, hanem ha kicsit lapozol van összesítő táblázat. Aszerint 10% volt, nem 8%, de tök mindegy.
    Innen indultunk ki: hogy egy dvga-ből még mindig jóval több kraft jön ki azonos fogyasztási keretből mint egy APU-ból. magyarázatért sem kell messzire menni, elég a DDR3 vs GDDR5-re gondolni.

    Tehát még egyszer összefoglalva:
    120W csontra terheléssel, 100W valós terhelésű maximummal kb. 1.5x nagyobb gpu teljesítmény is kihozható bármelyik AMD APU-nál. Mondjuk egy hasonló cpu szintet hozó i3 (az se mindegy milyen, a Haswellek pl. kevésbé jók erre a célra) mellett.Feszcsökkentéssel ez tovább csökkenthető. Pont.

    Kicsit csodálkozom, hogy egy viszonylag szakmai topicban miért ilyen nehéz felfogni pár dolgot. Úgy, hogy az ember nem a levegőbe puffogtat hanem vannak tények, érvek is.

    Részemről lezártam a témát. Regger, akinek címeztem megértette. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák