Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz sb #38195 üzenetére

    Zaba: Nem eszik sokkal többet, mint az A8-7600, kb 80-100W-ra jön most néhány százalék. 120W a max, de nagyon nehéz pontosan lemérni, ugrándozik ez is mint a többi. Pont beleférek a HDPlex Hifi-t etető 150W-os tápba, de kap még DIY vagy gyári lineáris fejlesztést.

    Igények:

    1080p-hez jó chroma skálázás kell, és néhány egyéb algoritmus. Pont annyit nyerek ezzel a fejlesztéssel, amihez épp kevés az A8, vagyis nem marad tartalék. Chroma up Super-xbr 150+AR, Artifact Removal +, Dithering +, Image enhancement Fine és Adaptive sharpen. Ez utóbbi egy érdekes témakör, ami épp fejlődik, jelenleg 1080p>1080p 250-es vászonhoz használom, nagyon finoman jót tesz a képnek. Nem feltétlenül van rá szükség, és nem minden megjelenítőhöz, nem minden anyaghoz és elég erőforrás zabáló. Ezekkel az algoritmusokkal 33ms környékén vagyok, de lehet bővíteni tovább 3D LUT, de a proji alapban deltaE 2 környékén van. :) Van még néhány madvr setup. de azok nem annyira fontosak, mint a fentiek, továbbá a maszkoláshoz rengeteg új funkció elérhetó madVR-hoz.

    Szóval nálam nincs értelme VGA-nak, az a VGA ami ennél nagyobb algót tud futtatni és 1080p>1080p értelme van, fentebb vázoltam és nem is biztos, hogy látható eredménynél jár, másrészt hoz-visz arány ízlés ill igények kérdése. Jó alaplap kell, jó HDMI kijárattal. Az általam kedvelt setup természetesen eltér attól ha valaki felskáláz, pl gyengébb anyagok, 720p, sorozatok stb, oda a világ VGA-ja nem elég, minident felzabál a madVR. :)

    Intel vs AMD:

    Néhányan úgy gondoljuk, hogy AMD-nek jobb a képe, jobb a hangja. Mások meg nem. :D AMD egész biztosan nem küzd audio problémával, lehet hangsávot váltani, nincs olyan film/koncert ahol a HD hang egyszer is beakadna, kihagyna vagy hasonló. Ezzel szemben Intel elő-elő fordul. Skylake-et majd tesztelem és kiderül, de sok a panasz, amit tudjunk be az induló drivereknek. Ezért hezitáltam a héten, mert lenne kinek megcsinálni egy i5 mozigépet.

    Lényegébe ugyanolyan brutális képminősége van mint az A8-nak, csak kicsit élesebb, kicsit pontosabb és van tartalék ha 320cm széles vászonra váltok.

    Továbbra is úgy gondolom, ha valaki átlag tévézik, bőven elég egy Kabini (vagy utódja)+Kodi, Win alatt full multimédia 3D-vel kényelmes beállítással.

    (#38196) Tonyo

    Katasztrofális. A8 is az volt, ezért Noctua NH-L9A-val hűtöm, full hangtalanul. De szerettem volna jobb csillapítású házat, aminek a PHT megfelel. Nyilván lehetne még jobbat, de ez fér bele. Direkt a nagyobbat néztem, ha később VGA-s rendszert akarok, lehet fejleszteni.... Úgy vélem 10 évet lehúz. :)

  • #75912448

    törölt tag

    válasz sb #38195 üzenetére

    Iszonyatos káosz van náluk a listákkal, szavukat nem hiszem. :) Intel InTru 3D Technology totál tévesen van néhol megjelenítve. Pl Braswell+Windows tudjuk már, hogy van-é BD3D? HD hang egyelőre tuti nincs.

    Ez a G4400 is jónak tűnik egyébként, kérdés mennyire igazak a specifikációk. Szokás szerint az is kérdés valójában i3-hoz képest milyen limitációkat kapott.

Új hozzászólás Aktív témák