Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz #75912448 #24191 üzenetére

    Fekete/magas mellett este olyan 56 körül volt és akkor a HD pattern-en (png) elég jól elkülönült a fekete és a fehér is. Fekete/alacsony esetén 52 körül használtam eddig. A színtér BT709-re van állítva, az erősítő viszont azt mondja hogy standard. (csak IGP-n vált YCbCr-en xyvv709-re, AMd-n mindig standard).

    Ha AMD-t YCbCr-be kapcsolom és fekete alacsony, akkor jó a fenti png, viszont videó teszttel az sem mutat 0-15 és a felső tartományba különséget, akármilyen a fekete szint és fényerő.

    Kezdek belefáradni. Azt hiszem csinálok egy tervet a tesztre és nyomok egy factory resetet....Aztán újra, de valsz csak este már... Ha minden jól megy 2 hét múlva lesz egy colorimeter-em.

    [ Szerkesztve ]

  • drdr

    senior tag

    válasz #75912448 #24191 üzenetére

    Igen. Így van ahogy írtad. YCbCr444 és RGB full között nincs különbség és valóban "magas"-nak kell lennie a fekete szintnek. Ekkor 50 körül látom jónak a feketét teszt ábrákkal (bár most megint érdemes lenne mindent újra állítani, de most már kivárom a colori metert...). Set top boxnál viszont ez baromira nem jó és mint írtam 1 hdmi-t használok csak. Mindenesetre írtam az LG-nek, mivel a manuálban van automatikus beállítási lehetőség -ami a bemenő hdmi jel alapján állítaná magasba v. alacsonyba a fekete szintet-, de a TV menüjében pedig nincs.

    Most várok mit lépnek, elvileg (szerintem) ezt szoftver frissítéssel lehetne orvosolni (talán). Ill. az erősítővel is lehetne még operálni, hogy ne kép-passthrough legyen (bár ezt nem szeretném kikapcsolni, a képpel foglalkozzon a TV, de ez már lehet meghaladja e topic kereteit).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák