Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hétalvó

    addikt

    válasz Titoo #1588 üzenetére

    Leadtek DVR 3100,PVR 3000, belső hardware-es mpeg2. Nem kell proci neki.

    [link]

    [link]

    Mintha szobai DVD íród lenne.

    Ezeken érdemes elgondolkoznod.

    A távjuk vezérli az MCE-t ami jó kis frontend, de van sajátjuk is. A sajátban biztos van időzítő.

    https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

  • GBX

    aktív tag

    válasz Titoo #1588 üzenetére

    hi, sztem ez a konfig alkalmas felvételre is, akár teljes pal febontásban, is HA mpeg2 ben teszed azt. én anno egy 2600+ as konfiggal rögzítettem 6-10 mbites tömörítéssel és 192 es mp3 hangal, realtime, csak 50% os volt a terhelés (és a tvtunneren nem használtam a mpeg2 es gyorsítást).

    Divx-be felvenni nem ildomos, mert az túl izmos formátum egy ilyen gépnek, esetleges alternatíva ha divx3-at vagy divx5/6 ot használsz fastest módban nagyobb birátával (bár ott gyakran eléred majd a 100% os prociterhelést, vagyis azt a pontot amikor már szaggat a kép) és persze mondanom sem kell hogy iylenkor tömörítetlen pcm 44khz es felvétel megy közben, mert a divx mindent felzabál.
    A wmv 8+ os codekek is jók, és kevésbé prociéhes mint a divx, a bajom vele csak az hogy stream ként veszi fel (nekem) és nem tudok benne tekerni ill nem tudom rendesen vágni ( a kedvenc vágóprogikkal).

    Mpeg2 a király még mindig, jó beállításokkal nagyon jó (éles) képet ad.

    DE tapasztalataim szerint, az mpeg2 így is jobb minőséget ad, bár hely az kell hozzá, ugyanis 8bmbites beállítás esetében kb 1mbájt/sec a forgalom, vagyis egy 3 órás filmhez 10G+ hely kell. Persze azt utána lehet tömöríteni azzal amivel akarod .



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

Új hozzászólás Aktív témák