Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz Arthuro_Adam #12597 üzenetére

    Ha teljesen hangtalan, vagy nagyon halk gépet szeretnél akkor vagy felejtsd el a 65W-os kategóriát, vagy szerezz be egy jobb vízhűtést.

    Nekem a HTPC-ben egy E-350 APU van (18W) egy ilyen lap társaságában. A gyárilag rajta lévő 6000 fordulatos ventit azonnal lekaptam róla, és szerencsére a ház felső pereme és a lap hátsó csatlakozói közé pont odafért egy 12cm-es noname venti. Max 1400 fordulatos, jelenleg ebben a gépben olyan 900-1100 között mozog a sebessége, és teljesen fölé hajolva is alig hallatszik (pedig vannak ennél jóval halkabb ventik is!), távolabbra pedig csak akkor ha minden csendes és figyelsz rá.

    A HDD-vel volt még gondom, hiába raktam a csavar alá gumialátétet, hiába "párnáztam" ki alatta és az érintkezési pontokon akkor is rezonált. Éppen ma oldottam meg a gondot: az 5,25" meghajtóhelyre (pontosabban az 5,25" keretbe) fellógattam befőttes gumival, azóta semmi de semmi hangja nincs (WD 5400rpm), pedig sokkal de sokkal zavaróbb volt mint a venti.

    canniball: A magassága még mindig kicsi. Ha jól látom 15 centis, ebben még az én AC Freezer 64-em sem férne bele, és nem hinném, hogy ez passzívan elvinne egy 65W-os procit (ráadásul az ATX táp +1 zajforrás és +1 venti).

    Passzívan sztem igen nagy borda kellene hozzá, ami még az olcsóbb ATX házakba sem menne bele, mert ezek is szűkek hozzá.

    Persze még egyszer elmondom (még mielőtt valaki belekötne): nem fogyaszt folyamatosan 65W-ot egy 65W-os TDP-vel rendelkező CPU (sőt az sem biztos, hogy fogyaszt egyáltalán annyit), biztosan vannak róla fogyasztásmérések is, amit nincs kedvem most megkeresni (vagy ha a Trinity-ről van szó akkor még nincs is adat róla), de ha asztali használatra kell, nem pedig egy minikernellel rendelkező csak videónézésre használt gépre akkor azért nem kellene alul méretezni a hűtését.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák