Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Hi!King #74 üzenetére

    "Nem tudom milyen szerkesztő programokat használsz..."

    Affinity Graphic Suite (Photo/Publisher/Designer) univerzális licencszel (Win/MacOS/iPadOS). RAW feldolgozásra NEF-ek esetén Nikon NXStudio, ARW-k esetén Capture One Express (for Sony) (na jó azért néha befigyel egy kis ACR is :D ) Csoportos konverzióra Mac-en és linux-on XnView-t, Win-en FastStone-t használok. Egy több összetevős batch conversion azért már meg tudta izzasztani a régi gépet - a munkahelyi "új" 4th. gen Core i5-ösöm meg küzd mint szamár a jégen - az M2-es Mini-vel azért az is jelentősen gördülékenyebb.

    #71 Szabi®
    "Én is megpróbáltam váltani, de közel 30 év windows után nem ment."

    Ezen semmi csodálkozni való sincs. Több mint 20 éve Window-ozok. Nem vagyok IT-s sem szakember, csupán felhasználó. Amikor először került a kezem alá MacOS-t futtató gép, azt hittem agybajt kapok. Semmit sem tudtam vele kezdeni. Szó szerint semmit. Vissza is adtam a gazdájának, hogy dolgozzon ő vele. Aztán elkezdtem linux-ozni, amit Mac-esre szabtam ami egyre inkább kézreállt. MAjd miután a váltás mellett döntöttem heteket nyúztam VMWare-ben egy virtualizált Montrerey-t és ez nagyon sokat segített, hogy ne érezzem magam UFO-nak az új gépen. :) Persze n+1 még az ismeretlen tényező, de nem nyüszítek, hogy szaramac... :DDD

    #77 Hi!King
    Pedig elég lett volna gugli barátunkkal összehasonlítást keresnie. Biztos nagyon jók voltak a maguk korukban a Pentium N CPU-k, de a silicon M család központi egységei már nem csupán CPU-k, hanem SoC-ok és már nem is x86-os architektúrájúak... A teljesítménybeli eltérés több száz %-os. Értelmesen nem lehet a kettőt összehasonlítani.

    #84 GagyiSSD
    Te lenni Pikari v2.0?

    #93 Sidorovich
    Ha a Sniper Elit-ek, a Silet Hunter-ek, meg az Age of Empire/Age of Kings (NEM RÖHÖG!!!) menne, egy k***a szót sem szólnék :DDD

    M1-ről nem sok értelmét látom upgradelni, de egy régebbi - 2012-2015 közötti - rendszerről (szándékosan nem konkrét eszközt írok) már elgondolkodtató lenne. Egy 2017 utáni eszközt pedig inkább HW-esen frissítenék - HDD-ről SSD-re, CPU/RAM upgrade, OpenCore Legacy Patcher-rel esetleg felmasszírozni egy frissebb OS-t - ha amúgy a géppel elégedett lennék.

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák