Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz ^Clown #4382 üzenetére

    Szerintem ne olyan töltőt keress ami a lámpában van. Akksi és töltő. Olcsó és jó. A töltő azért ajánlott mert eu dugós, és lekapcsol a töltés végén, nincs csepptöltés. Ez fontos a Li-ion akksiknál, mind élettartam mind balesetveszély miatt. ( én ezt a töltőt többre értékelem mint a sokak által ajánlott trustfire töltőt - és kb feleannyiba kerül)
    Lámpából pedig ha kicsi kell akkor 501b vagy 502b attól függ hordszíjas vagy övcsipeszes kell-e. ( hordszíjas szerintem biztonságosabb és kényelmesebb) Mindenképpen XM-L T6 led, de szerintem nnagy favorit az 501b XM-L U2 OP refivel. Nagy fény-kicsi lámpa, kertbe horgászáshoz túrához nagyon jó a nagyobb szórt fény. (élőben sokkal jobban szórt a fénye, mint a fentebbi képeken látszik)
    Sokan ajánlani fogják itt a nagyobb lámpákat de el kell dönteni hogy a kényelmes használat fontosabb( pl zsebrelehet vágni), vagy hogy 100m-el távolabbra tudj világítani esetleg. (utóbbi ritkábban szükséges szvsz).Ez nem azt jelenti, hogy a kisebb gyenge fényű, mert az is elvisz igen messzire és igen erősen, véleményem szerint átlag használatnál még sok is. Ezek is világítanak olyan messzire sötétben ameddig nappal sem nézünk mindig :) (pl túrázásnál éjszaka nem azt akarod látni mi van 350m-re hanem a lábad előtti 40m a legfontosabb. Ezt meg bőven túlszárnyalják ezek a lámpák)

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ^Clown #4398 üzenetére

    Végül egy UltraFire WF501B, egy sima EU-s töltő (2 akku fér bele) és 2db Samsung ICR 2800mAH-s 18650 akksi mellett döntöttem, szűk 41 dollár szállítással (tracking numberrel). Túlléptem a keretet, de fontos a megbízható üzemidő, ezért vettem drágább akksikat inkább.

    Remélem jól döntöttem :)

Új hozzászólás Aktív témák