Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kner

    csendes tag

    válasz benfolds #31124 üzenetére

    Szia!

    Országúti kerékpározok. Nekem hátulra két dechatlon-os lámpa jött be leginkább. Mindkettőt működtetem egy időben, ha éjszakába nyúlik a ride. Jó erős fényük van. Az egyiké diffúz, a másik messzebbre világít.
    Az utóbbinak nem találom külön a linkjét, de az áruházban külön is lehet kapni. Ennek a szettnek a hátsó része. 2500 Ft körül volt.
    Mindkettő USB-ről tölthető.

    Ez is egy kiváló lámpa, de van egy nagy hibája. A tartó konzolja előbb-utóbb fáradásos törést fog szenvedni, ahogy a lámpa szeizmikus tömegként szép lassan kivégzi. Két ilyen lámpám is van itthon a fiókban, mindkettőnek a konzolja törött el.
    A fenti kettővel nincs ilyen gond.

    Van eBay-es lézeres lámpám is (amelyik oldalra vetít két csíkot), de ez egyrészt bazi nagy, másrészt nagyon gyengék benne a LED-ek. A kollégám is rendelt ilyet, érdekes módon az övé sokkal erősebb.

    Első lámpa gyanánt egy SolarStorm X3-at használok 2S2P akkupakkal (szintén SolarStorm; 4 db 18650 megy bele). Ebben van egy kis kapcsolható DC-DC is, így USB-n tud tölteni telefont, kamerát.
    Na ez megjött, egyből szétszedtem, és felpasztáztam az ALU MCPCB-t. Elég legalacsonyabb módban használni, úgy is van fénye bőven. Igazi floodlight. A szembejövőt viszont zavarni fogja. Mondjuk városban én nem nagyon kerékpározok. A hegyen meg ritkán jönnek szembe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák