Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korn

    aktív tag

    válasz redhunter #10488 üzenetére

    Egyszerűen fogalmazva:minél nagyobb a reflektor, annál messzebbre világít.
    Ahogy csökken a refi átmérője, úgy csökken a koncentrált fénycsóva ereje, ugyanakkor egyre jobban teríti a fényt. A fényerő nem csökken, csak a vetítési kép változik.

    Fókuszálható lencsés lámpákat általában nagyon kicsi lencsével szerelik, ami nem jó. Persze ezek is viszonylag jól világítanak, meg jó buli huzigálni meg fénykardozni. Én azért a reflektoros "fix fókuszos" lámpákat ajánlanám. Ajándéknak pedig valami márkásat, vagy ha arra nem futja, akkor valami jól bevált "budget" lámpát választanék. Csak úgy magadtól nem válassz ki egy olcsó lámpát, mert jó eséllyel kaphatsz valami selejtet, vagy legalábbis nem ajándéknak valót.

  • macikos

    addikt

    válasz redhunter #10488 üzenetére

    Sokat számít. Vannak jó fókuszálható lámpák, de azok 35ezer forintnál kezdődnek. Az olcsó 20-30 dolláros fókuszálható lámpák semmit nem érnek. Nekem is megjött a Trustfire Z8.
    Jó meg minden, csak gyenge. Egyszerűen nincs meggyőző fénye. Annak lehet megfelel, aki még nem látott ilyet, de egyébként sajnálom, hogy megvettem. Pedig ez egy jobb minőségű XM-L ledes fókuszálható lámpa, tehát az olcsó kategóriában ez szinte vezet. Ezért is írtam, hogy a jó fókuszálható lámpa 35ezer forintnál kezdődik.

    A Z8 után bekapcsoltam az STL-V2-t, ami alacsony módban elveri... magasban meg no komment. Még mindig ez a kedvenc lámpám.

    Szóval az elején szórakoztató lehet egy fókuszálható zseblámpa, de a sima ugyanazt tudja, sőt még többet, csak mivel fókuszálva a vetítési képnek le van vágva a széle, így az ember azt hiszi, hogy ez valami fénykard, közben meg bármelyik XM-L-es thrower erősebb.

    Itt kezdődik a jó minőségű fókuszálható lámpa: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák