Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz sarajhvh #70736 üzenetére

    Milyen fejlámpákat használsz?

    Ezek az 1AA -s fejlámpák 20+ órát biztosítanak esti séta fokozaton, úgy, hogy közben nem vakoskodom. A Ledlenser MH5 8000 cd fényerőre képes, szerintem, ez felett a zseblámpa is előkerülhet. Ködbe, porba meg ott a Nitecore UT27 -esem. Ez is 4000+ cd fényerőt tud. Mikor nyílt terepen próbáltam, a Wizard, szemre, nem volt látványosan fényesebb a Tiarától. A karomon, mellemen vagy a nadrágzsebemben könnyedén elvesznek ezek a fejlámpák. Az UT27 -esem 55 mm x 40 mm x 30 mm méretű, a H53W 75 mm hosszú. 75 - 90 g mindenestől, akkustól, fejpántostól a tömegük. A 18650 -es akku 50 g, a 21700 -as 70 g magában. Hozzáteszem, van fejpántra szerelhető vízhatlan tokom 2 db AA -s akku részére. Így ez is kéznél van. Írhatsz 21700 -as fejlámpát, amivel 60 órán át lehet sétálni, vakoskodás nélkül. Tehát az 1 lm nem számít. És a 10 lm is inkább vészhelyzeti fény (ezen a fokozaton 120 óra is kijönne ezek használatával). ;) És akkor még ott a következő fejlámpám a következő zsebemben. Mert hát aprók, könnyűek, megtehetem. ;)

Új hozzászólás Aktív témák