Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Lacerta #51524 üzenetére

    Végfelhasználói oldalról megközelítve a dolgot, engem csak a végeredmény érdekel. Egy percig sem vitatom, hogy mekkora mérnöki teljesítmény amíg eljutottak idáig. Tényleg elhiszem, csak őszintén szólva nem érdekel. Én - hangsúlyozom mint végfelhasználó - csak azt látom, hogy még mindig nincs olyan általános használatra alkalmas elektromos autó ami képes lenne akkora hatótávra mint egy hagyományos belső égésű motorral hajtott (teljesítménytől függetlenül), de még csak a közelében sincs. Azt látom, hogy egy telefon ha kibír 2 napot egy töltéssel akkor már szinte csoda számba megy... és így tovább. Igen, tudom, hogy idő közben mennyit nőttek az igények, mennyivel összetettebb, nagyobb teljesítményű készülékeket kell kiszolgálnia az akkuknak. Ezért mondtam azt, hogy az elektronika (és ezáltal az igények) sokkal nagyobb léptekkel fejlődött mint az akku technológia. Nem akarok bántani ezzel senkit, csak megállapítottam ezt a tényt és mondtam, hogy ez a szubjektív véleményem. Egyébként hasonló a helyzet a hardverek és szoftverek viszonylatában is, de ez már messzire vezetne. :)

    A lámpákkal kapcsolatban pedig egyáltalán nem gondolom, hogy a jelenlegieknél lényegesen nagyobb fényerejű - és ezáltal hőtermelésű - lámpákra lenne szükség, viszont az üzemidő növelés egy fontos dolog lenne, vagy megfordítva a tized ekkora méretű aksikkal sokkal kisebb lámpákat lehetne készíteni. Például egy Tip méretű kislámpa, vagy egy apró fejlámpa is hosszú órákat kibírna, elfogadható fényerővel. A napi használatú lámpáimmal én általában bőségesen elvagyok 3-400lm -el, egyszerűen nem kell több. Viszont annak örülnék ha ezt mondjuk egy S2+ méretű lámpa bírná akár 1 napot is. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák