Új hozzászólás Aktív témák

  • gyenesmartin

    őstag

    válasz csapee #8143 üzenetére

    Igen. A kisebbik 14.4V-os nekem kb 40Nm-t tudhat így érzésre (elég sok ilyen erős hilti, bosch, makita volt már a kezemben). Kisebb facsavarokhoz ezt használom, mert sokkal kisebb, mint a 24V-os. De a nagyobb 6-os fölötti és hosszú facsavarokhoz már kell a nagyobbik. 2-es fokozatban 1900rpm, így elég jól lehetett vele haladni garázs építésnél a csavarok becsavarásánál. Vagy ha fémbe kell fúrni 10-13mm-es furatokat, esetleg fába 30mm fölött, vagy kerítés felújításnál drótkoronggal 2-es fokozatban akkor szintén a 24V-ossal megyek. 1 feltöltéssel le tudtam csiszolni elég szépen 10m sűrű fém kerítést. Kocsibeállítómhoz a 10x10-es fenyőket 8x200-as laposfejű facsavarokkal kötöttem össze. Oda már kellett az 1-es fokozat. Vezetékest nem szeretem használni, mindig beleakadtam a vezetékekkel valamibe, plusz nem is lehet olyan szépen szabályozni, mint egy akkusat, Terhelésnél sokkal jobban leesik a fordulatszámuk is, ami eléggé megnehezíti a munkát.
    Úgyhogy nekem elég sokszor jól jött a nagyobb gép, amit főleg 2-esben használtam, 1-esben már tényleg olyan hogy a műanyag házat is simán képes elcsavarni, ha oldalsó markolat nélkül használom.

Új hozzászólás Aktív témák