Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gave

    addikt

    válasz parandroid #2 üzenetére

    Durván elfajult a generációkra vetített általánosítás, kezdetben még vicces volt, pár jobb meme is készült, de szerintem most már sok. Pl: 30 percet használtam a Facebook-ot életemben, szerintem még sokan vagyunk így a 80-as évekből akik nem használjuk a közösségi media oldalakat, de legalább 1 vonással minket is lehülyéztél :C

    A mi generációnk legnagyobb baja, hogy túl későn, addigra túlzottan felfújt elvárásokat fogalmaztak meg, az áthidaló mentorálás és támogatás teljes hiánya mellett, még általában vágták is alattunk a fát. (lásd diákhitelek utáni recesszió, miközben senki nem akar befektetni, azaz: hozzál 0. napra senior tudást 20 évesen, miközben max minimál bérre futja a cégnek (vagyis annyit akar adni "mer vá`ság van"), - emellett légyszíves vállalj 1.5 műszakot, és "takaríts a főnök után is", nagyon motiváló kilátásokkal, pl: nem halsz éhen)..

    Bedobozolhatnék én is bárkit aki +1/-1 hozzám képest, de szerintem az lenne az igazi mentál eset, akkor tényleg az lennék akinek állítanak ezek a jólinformált bűntudatbotok. ;]

  • válasz parandroid #24 üzenetére

    Nem, sajnos tök igaza van. Ha szalonképtelen szexuális orientáció, bőrszín, rassz, stb. alapján bekategorizálni és sztereotípiák alapján megítélni az embereket, akkor miért nem az életkor alapján? Az pont olyan nem választott jellemző, mint a többi.

    Nekem is bassza a csőröm ez a generációzás, felosztani az embereket 4-5 nagy csoportra, aztán hajrá. Ez boomer, ez ilyen meg olyan, ez X generációs, ez ilyen meg olyan. Ha valaki 1979-ben született akkor X generációs, ha meg 1980-ban akkor Y generációs? Hagyjuk már.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák