Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Heló srácok!

    Én is bele szeretném vetni magam az eGPU-s "élménybe". :) Először is a jelenlegi setup:

    Acer Aspire V3-771G-3234G50Mail
    Alaplap: VA70

    Processzor: Intel i5 3230M 2,6GHz, turbo: 3,2GHz -> integrált HD4000
    Dedikált kártya: GT630M 1GB
    RAM: 8GB
    Wireless modul: Atheros AR5BWB222

    Első kérdésem az lenne, hogy volt-e már valakinek tapasztalata ezzel a laptoppal? ExpressCard slot nincs benne, mPCI-E-n keresztül szeretném megoldani, a wifi modult a whitelist miatt írtam le, hogy tud-e valaki valamit Acer téren, ők alkalmaztak-e whitelisteket, vagy sem?

    Második kérdésem az lenne, hogy melyik megoldást ajánljátok nekem? EXP GDC vagy PE4L alappal?
    Nekem személy szerint az EXP megoldása elegánsabbnak tűnik, de ahogy olvastam, azt írtátok, jobban megérné a PE4L.

    Egy Gainward GTX660 Golden Samplet szeretnék vele meghajtani. Volt-e valakinek ezzel a kártyával tapasztalata? Ki tudná-e hajtani a jelenlegi konfig? Nem nagyon találtam róla sok infót a neten, viszont nagyon jó áron hozzá tudnék jutni egy használthoz.

    [link]

    Tápnak pedig egy Gigatech PSB 600w-ost használnék, mely szerintem bőven elegendő a céljának. Annyi kérdésem lenne még, hogy (egyik-másik átalakító esetében) milyen tápcsatlakozókra van szükség?

    [link]

    Nem lenne rossz, ha tudnám a laptop kijelzőjét használni, viszont "vészhelyzet" esetére van egy 24"-os 1680x1050-es Asus panelem, amit használni tudnék. (Jelenleg bent van második kijelzőként.) Valaki el tudná nekem részletesen magyarázni, hogy mitől függ az, hogy használható-e a laptop kijelzője, vagy sem?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    PS: a linkek igaz, hogy szerb oldalra visznek, a képek miatt tettem be, ők lennének a "kiválasztottak".

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    válasz kzsolt00 #1185 üzenetére

    Szia Zsolt!

    Köszi a gyors választ! :) Szeretnék még tőled (esetlegesen a többiektől) kérdezni, hátha esetleg tudnál segíteni, viszont egpu témában ez már nagyon off topic lenne. Szóval az a helyzet, hogy a notiban gyárilag i3-as 2328m volt, amiben nincs turbo. Találtam használtan ezt a jelenlegi processzorom, amiben az intel ark oldala szerint van turbo boost. Namármost. Ha tesztelem a cuccost, 2,6Ghz-től magasabb órajelre nem akar felmászni, hiába is... Amikor pedig az intel turbo boost monitoring szoftvert telepíteném, azt írja ki a szerencsétlenem, hogy a proci nem támogatja a turbot :F Szerinted kockáztassak egy custom bios-t, vagy hagyjam így az egészet ahogy van? Gaming mellett szoktam 3d-s modellekről képeket renderelni, azért lenne fontos az a kis boost :D

    Bocsi a lámáskodásért, későn vettem észre, hogy ide posztol, törlést pedig nem találtam... Szerintem pü-ben írjatok, ha van valami gondolatmenetetek.

    [ Szerkesztve ]

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Heló!

    A múltkori hozzászólásom óta mérlegeltem, és a laptopcsere mellett döntöttem.

    Tud-e valaki véleményt mondani a HP ProBook 6470B notiról? 3320m-es i5 van a gépben (keresésem során a HD4000-rest vettem követelménynek, hogy meg tudjam hajtani az eGPU-t a noti kijelzőjén is akár)

    Tehát ha valakinek van vele valami tapasztalata, arra kérném írja ide. Amit youtube videókból láttam, hogy nagyon egyszerűen van megoldva a szerelhetősége, hűtőborda tisztítás ennél a laptopnál ahogy láttam, gyerekjáték.

    A másik kérdésem az lenne, hogy valaki próbálkozott-e már egpu-s megoldással meghajtani egy tervező kártyát (quadro-t)? Nagyon úgy néz ki, hogy továbbra is foglalkoznom kell majd CAD-del, viszont inkább egy 10-15k-t érő használt quadroval rajzolnék, mint egy gtx-szel.

    További szép napot!

    [ Szerkesztve ]

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    válasz Tenken #1258 üzenetére

    Mérnök ismerősöm mesélte, hogy az ő 3-4 éves quadroja (amit szerintem használt piacon 15000ért megboltolhatnék) a 2-300 alkatrészes szereléseket sokkal könnyebben forgatja, mint a munkatársa által vásárolt GTX xy kártya... Neten is azt írták, hogy inkább quadron játszani, mint gtx-en tervezni.. (persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy quadron fogok játszani, hanem hogy lenne két kártya a gép mellett, amit a helyzettől függően váltogatnék...

    És igen, azt is hallottam hogy régebben azt csinálták, és itt a hangsúly a régebbenen van. Bocsi.

    [ Szerkesztve ]

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Tisztelt fórumozók!

    Meglett nekem is a várva várt rendszer, de mint általában másnál, nálam is problémák akadtak. Először is a rendszer:

    Dell Latitude E5430 non vPro
    Intel i5 3230m
    HD4000
    4GB 1600MHz RAM (próbáltam 8GB 1333MHzvel, úgy se működött)

    eGPU:
    Gigabyte GTX960 (mini ITX) (papíron max tdp-je 120w) (új, hibátlan kártya)
    EXP GDC Beast (ExpressCard)
    203W-os moddolt xbox 360 táp
    1080p-s 21,5-es Philips 227E monitor

    Windows 7 Ultimate 64bit

    Első próbálkozások:

    Újrahúzott rendszerre kikapcsolt állapotban rákötöttem a kártyát, felismerte, driver telepítés, újraindítások, stb, külső kijelzőn jelent meg a kép, itt kisebb megterhelésre (2-3 tab a chromeban) a kártya vagy befagyott, vagy laptop kijelzőjén kékhalál jelent meg. Újraindítás után jött az error 12, tudtam, hogy dsdt-zni kell.

    DSDT override:

    Az overrideot ez a poszt és Gyurex leírása alapján csináltam. Megjegyezném, hogy már dsdt extract után volt egy error, amit a dsdt editorral sem tudtam fixelni. Error neve: Invalid leading asterisk (*pnp0c14).

    Mivel nem tudtam kijavítani ezt a hibát, megpróbáltam a dsdt dolgot ezzel a hibával. Qwordmemorys rész bemásolva, Gyurex által leírt if-es részt nem találtam, folytattam tovább a techinfernos link alapján. Reboot, eszközkezelőben ott a nagy memória, mindenki boldog.

    Setup 1.05:

    Kétféleképpen indítottam el a rendszert:

    1. Bios post előtt a kártya a gépben, külső monitoron megy a post. Install manually. Itt alapból az egpu-t 1.1-esre (gen1-re) rakta, HD4000-ret fel sem ismerte (graphics cards résznél csak eGPU volt), gen2-őre forceoláskor behozta a forcing gen2-t, de nem ért a végére sosem. 36bit belőve, chainload mbr, chainload win7, semmi se akart bootolni, csak a kis aláhúzás jel vilogott két sorral a monitor felső sarkától lejjebb.

    2. Bios post után, setup 1.05 elindítása előtt dugtam a kártyát a gépbe. Belső monitoron megy a post, setup is itt jön be. Nvidia port alapból 1.2-n (gen2), viszont hd4000-ret letiltani nem tudtam. 36 bit szintén belőve, chainload win 7, működik a rendszer. Örülünk.

    De

    Driverek telepítése után HD4000 hajtotta a lapos monitorját, gtx960 pedig a külső monitort. Ugyanaz volt a helyzet, mint a sima telepített rendszernél, hogy egy kisebb megerőltetésre jött a bluescreen. Próbálkoztam azzal, hogy eszközkezelőben tiltottam a HD4000-ret, úgy sem tetszett neki.

    Viszont ami igazán összezavart az az volt, hogy ismerősöm ajánlására GPU-Zben található bus interface mellett található kérdőjeles tesztelővel GPU load 99%-on volt, és működött a kártya. (45-50 percig hagytam dolgozni, nem volt semmi gondja)

    Próbálkoztam azzal is, hogy windows megjelenést a leggagyibbra állítottam, mert azt gyanítom, hogy win megjelenítésére a HD4000-ret használná szegénykém. Így is voltak bluescreenek, viszont nem olyan gyakran, mint a szemkápráztató megjelenítésnél.

    Reménykedek benne, hogy sikerült nem komplikáltan, de részletesen leírnom a helyzetem, és reménykedek benne, hogy a segítségetekkel a mai-holnapi nap folyamán már űzhetem neki a benchmarkokat meg az újabbnál újabb gameket :)

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    válasz Tenken #1491 üzenetére

    Köszi a válaszod!

    "Ok nélkül teker" ezt mire érted? GPU-Zn belül ami van, amit írtam, hogy kihajtotta a gpu-t 99%-ra az egy tesztelő, ami megnézi, hogy működik-e egyáltalán a kártya. Ezért gondoltam, hogy valami software-esen hibázik a windows alatt...

    Valakinek esetleg, aki exp-vel szórakozott volt hasonló problémája? A gdc-n található kapcsolókkal még esetleg próbálkozhatok, azokhoz még nem nyúltam nagyon..

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    válasz kzsolt00 #1493 üzenetére

    Engem ezzel a 960-as általánosítással csak az "zavar", hogy Gyurexnek pontosan ugyanezzel a kártyával, és adapterrel sikerült megoldania. Kapcsolatba is léptem vele, és próbálunk rájönni, hogy mi lehet a probléma. Esetleg utánanézek még annak az egy dsdt hibának, hogy hogyan tudnám kiiktatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mivel volt olyan jófej az ember, akitől vásároltam a 960-ast, visszavette ugyanannyiért, amennyiért vettem. Már csak az lenne a kérdésem, hogy a 760-as megéri-e azt a +60 eurót a 660-assal szemben? (Mindkét esetben az MSI Twin frozr gaming kártyájáról lenne szó)

    Mik a tapasztalataitok? Megéri kiadni többet a 760-asért?

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Értem, és köszönöm!

    Azért gyanakodtam egy kicsit a 760-as árára, mert az eladója majdnem bolti áron kérte (kb 57k forintért), de találtam egy 660-ast kb 39k forintért. Ezért kérdeztem, hogy egpu-n mennyire lenne észrevehető a különbség, ha egyáltalán lenne valami. (+-5-10 fps nem eget rengető dolog, főleg nem ekkora árkülönbségnél).

    Ez a baj amúgy, hogy délvidéki vagyok, és a magyarországi használt árut nem tudnám hová rendelni+ még 100 km autóval, amíg átmennék érte meg visszajönnék. A szerb használt piacon meg ilyen a helyzet.

    Akkor azt mondod Zsolt, hogy az msi a legjobb választás, vagy hogy a 660 és a 760 a "sweet spot" egpu téren?

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ma meghozta a postás a várva várt 660-ast. A helyzet szintén ugyanaz, mint a 960-asnál. Annyival előrébb jutottam, hogy a dsdt override-nél az asterisk *pci résznél a csillagot törölve 0 errort adott ki, valamint setup 1.05b nem engedi gen2-re az egpu-t. (nem lenne gond, ha legalább gen 1-ben működne...) Ugyanaz még mindig a reakciója a gépnek: kis terhelésre piszkosul belassul (egér mutató alig mozog), majd 10-15secre rá jön a bluescreen.

    Megpróbálkozok ma még egy win8.1-gyel, valamint megpróbálok kölcsönözni ismerősöktől egy pc tápot, hátha az xbox táppal lenne valami baj.

    Gépre azért nem gyanakodok, mert itt , és itt sikeresen megoldották (2.ban exp gdc-vel!) a kollégák.

    Valakinek valami ötlete esetleg?

    Lehet amúgy setup 1.x-ben nem állítok be valamit helyesen. Tudna esetleg valaki abban segíteni?

    [ Szerkesztve ]

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    válasz Dozbik #1570 üzenetére

    Nálam van egy ExpressCard végű (ahogy képeken láttam, a gépeden van ilyen is) EXP GDC Beast, befürdöttem vele, valszeg a lapossal nem volt kibékülve... Mellé adhatok egy moddolt xbox tápot is, ami az említett kártyákat kihajtaná. Írj privátban, ha érdekel a dolog, és megbeszéljük a részleteket!

    [ Szerkesztve ]

  • Hecskó_Ákos

    csendes tag

    Amúgy van egy olyan feltételezésem, hogy valószínűleg nem elég a gépemnek a 90w-os töltő. Azért gondolom ezt, mert volt rá alkalom, (nem sűrűn, félév alatt 2x, ha jól emlékszem) hogy terhelésre jött a bluescreen, pontosan ugyanúgy, mint az egpu-s esetemnél. Ha sikerült szereznem 130w-os adaptert, jelzek! Szerintetek lehet ez a probléma?

Új hozzászólás Aktív témák